| usernamemada a întrebat:

Pana unde se intind drepturile ungurilor din Romania? Adica...credeti ca ar trebui sa ai aiba un partid politic si o regiune autonoma aici?

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Multa lume uita ca ungurii din Ungaria nu ii vor nici pe ungurii din Romania, nici nu se pune problema de romanii din Transilvania sau Transilvania in sine. asta este doar o diversiune, ca in 1990 la TM. atunci era ca ungurii vor sa ia Transilvania, acum e autonomia, pentru. ca criticarea Ungariei acum ar avea rezultate neplacute pe plan diplomatic. unde sunt miliardele imprumutate in 2009, asta este subiectul important, si de unde vor veni salariile pentru 2010.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca vor asta, crezi ca ar trebui sa le dam omor doar pentru atit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana unde le permite Constitutia. Iar vis a vis regiune autonoma, va trebui sa fii mai explicit/a fiindca, exista multe tipuri de autonomie regionala.