| DenisaNicoletaG a întrebat:

Pentru baieti...happy
Blonde - Roscate - Brunete - Satene?
Sunt curioasa. happy star

87 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cam așa ceva prefer: http://imgur.com/a/RJQPv

Dar iubesc femeile în diferite forme și culori, nu e musai să fie așa.

| cristi202 a răspuns (pentru Bacemi):

Wow, nu ai gusturi rele!
Si imi place cum ai zis-o, "in diferite forme si culori". happy

| cristi202 a răspuns:

Nu conteaza parul. Desi cele roscate se pare ca au pielea mai alba, si mie imi plac femeile cu pielea ca laptele. happy
Biblia spune foarte sugestiv: "femeia frumoasa si fara minte e ca un inel de aur pus in ritul unui porc".
Deci, in primul rind sa aiba minte. Dupa aia ma uit si cum arata. happy

| papuciirupti a răspuns (pentru cristi202):

In sfarsit mai vad si baieti care mai si gandesc, ma gandeam ca sunt singurul laughing
si ai uitat sa specifici sa fie si destul de cuminte deoarece am intalnit si 'dame' ale drac*l*i de inteligente

| cristi202 a răspuns (pentru papuciirupti):

Cit se poate de adevarat! Deci adaug: sa fie si cuminte!

| lplostonyou a răspuns:

Toate,dar sufletul conteaza cel mai mult, sa aiba un suflet bun.

| Speed99 a răspuns:

Sa arate bine. Nu ma intereseaza culoarea parului.

| RAY a răspuns:

Ce importanta are asta cand nu te place nici Blondele - Roscatele - Brunetele - Satenele, nu aleg nimic

| anonimg a răspuns:

Dintre cele enumerate de tine le-as alege pe cele sincere, care au o inima deschisa, chiar daca sunt retrase. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Cee dragut! Mai rar vezi asa ceva!

| LoveSleep a răspuns:

Stai sa ma uit la poza ta.
Gata. Blonde.

| cristi202 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ti-e teama sa spui brunete dat fiind ca deniisanicoleta e asa? happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Eu nu sunt bruneta, sunt satenawinking

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

LoveSleep nu ma suporta, de asta face asawinking happy

| floresdemayo a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Îi plac blondele, fiindcă brunetele sunt mai deștepte decât el. ))

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Aha. Lasa-l sa nu te suporte. Sunt destui care sa te iubeasca. happy

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Credeam ca esti bruneta, poza ta aparea oarecum in albastru si nu am putut deslusi daca e brunet sau saten, am crezut ca e brunet.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nup, nu sunt bruneta, sunt satena happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu ma iubesti nimeniwinking

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Hai sa zicem ca inca nu te iubeste nimeni. Esti o fata draguta, inteligenta, si probabil mai ai multe alte calitati, cineva cindva le va observa si va fi topit dupa tine. happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Sau mai bine zis NICIODATA, am numai defectewinking
Oricum multumesc!

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Ehei, cine te va iubi cu toate defectele tale, sau mai bine zis in ciuda lor, te va iubi cu adevarat. E usor sa iubesti cand totul e perfect, mai greu cand ajungi sa cunosti si defectele celui iubit, de aceea sunt multe despartiri. Dar cine accepta pe cineva cu tot cu defecte, iubeste cu adevarat. Si, cum orice sac isi are peticul, iti vei gasi si tu "defectuosul" tau happy!

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu vreau sa gasesc pe nimeni, problema e ca tu nu ai cum sa realizezi ce simt eu si cat de prost ma simt, dar nu conteaza oricum asta.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Nici nu trebuie sa gasesti pe nimeni, mai ales daca nu vrei. Si singuratatea e frumoasa, daca stii sa profiti de pe urma ei. Pacat insa ca te simti prost. Da, nu am cum sa realizez cum te simti, dar cred ca ar trebui sa cauti sa te simti bine, pentru ca meriti asta, asa cum fiecare din noi are dreptul al un strop de fericire.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Da, ma simt foarte bine singura si chiar SINGURA sunt, singura total.
Nu o sa ma simt bine niciodata, degeaba rad daca pe dinauntru am alte chestii suparatoare!

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Esti cam pesimista... De ce nu ai crede si tu ca soarele va iesi cindva si pe strada ta? Eu am fost cindva in pragul sinuciderii, si nu a fost un moft, odata ce iubesc enorm viata asta, si atunci am inteles un mare secret pe care multi nu il stiu: orice problema isi are rezolvarea. Orice chestie suparatoare poate fi data la o parte. Totul e sa stii unde sa cauti raspunsul.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Problema e ca mie nu imi place viata mea, in general viata, regret ca traiesc, ca m-am nascut, asa e felul meu. Decat sa traiesc in chin mai bine...

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Vezi, tu insuti recunosti ca e o problema, deci nu e ceva normal, natural.
Ar trebui sa iti analizezi viata, sa vezi ce, unde, si cum s-a stricat, de ai ajuns sa ai o asemenea parere despre viata ta. Viata e frumoasa, omul in sine a fost creat sa fie bun, raul e doar un parazit ce isi face loc in viata omului. Daca a intrat in viata ta incit sa nu iti mai placa de ea, ar trebui sa vezi ce e, nu pot crede ca asa e felul tau. Si, odata ce stii ce e, sa vezi ce poti face ca sa rezolvi problema incit sa duci o viata normala, acceptabila, si de ce nu, frumoasa?

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Viata mea asa e de cand m-am nascut, as fi preferat mai bine sa nu ma fi nascut, cum am mai zis, era mult mai bine. Viata nu e frumoasa pentru mine, e ceva ce nu are sens.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Poate ca era mult mai bine sa nu te fii nascut. Poate. Pina acum. Pentru ca, daca viata ta nu are sens, inseamna ca nu i-ai descoperit sensul. Nu inca. Ia zi, vara, pe o caldura torida, nu te bucuri de o inghetata buna? La fel va fi si cu viata, totul e sa dai de marea inghetata, si va deveni frumoasa. Deocamdata, ai parte doar de arsita zilei. happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Neah, nu va fi frumoasa niciodata.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Daca tu nu vrei sa fie frumoasa, sa o faci frumoasa, da, nu va fi. Daca insa speri ca poate fi, viata e plina de surprize, oricind se poate schimba, si nu ii trebuie mult, adesea doar in cateva momente! Am trait multe la viata mea, am fost si sarac, am fost si bogat, am fost si sanatos, am fost si bolnav incurabil, am fost si slab, am fost si fortos, am fost si fericit, dar am fost si aproape de culmea disperarii. Imi place mult definitia vietii data de un personaj de film celebru - "Forrest Gump" (in care personajul principal, un om considerat debil, face ceva frumos din viata lui si ii ajuta si pe altii sa si-o faca): "Viata e ca o cutie cu ciocolata. Nu stii niciodata ce gasesti acolo cand o deschizi."
Poate ca totusi ar trebui sa fii mai optimista. Unei fete dragute ca tine nu ii sta bine sa fie pesimista happy.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Asa voi fi mereu, plus ca nu sunt draguta!
Te rog, fara complimente ca... nu cred ca isi au rostul.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

OK, sunt de acord ca poate asa vei fi mereu, dar nu sunt de acord ca nu esti draguta. Ca tu nu te vezi draguta, asta e cu totul altceva. Cind eram tinar si singur, m-as fi considerat cel mai fericit om daca gaseam o fata care sa semene cu tine si sa-mi fie prietena. Si sunt sigur ca nu sunt singurul care gindeste la fel. Nu e un compliment, e o constatare.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Cred ca esti singurul care gandeste asa.
Compliment sau constatare nu prea isi au rostul in cazul meu.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Nu sunt singurul. O statistica spune ca in orice moment al vietii, fiecare om are, fie ca stie, fie ca nu, cel putin doua persoane care il plac, care sa fie indragostite de el. Si o cred. Am fost timp de citiva ani intr-o comunitate in care inca de la inceput, de pe urma unui gest ce s-a vrut a fi frumos, dar a fost interpretat gresit, am fost birfit incit am reusit sa fiu respins aproape de toti, doar mai tirziu o fata cu care devenisem apropiat mi-a zis ca la inceput patru persoane au mers la ea sa o avertizeze cu privire la mine! Eu am vazut asta, pentru ca mereu cand incercam sa ma apropiu de cineva sa mi-l fac prieten, si eu sunt persoana care isi face foarte usor prieteni, dupa cateva zile acea persoana se indeparta de mine si nu mai vorbea cu mine. Ei, si totusi, cu o ocazie speciala, am facut un grup mai mare niste poze, si o fatuca mi-a pus mina pe umar pe cand eram aranjati pentru poze. Am simtit imediat ca nu e doar o simpla atingere, iar mai apoi o poza mi-a confirmat, se vedea ca e ceva mai mult decat o simpla atingere. Pacat insa ca fatuca era prea timida si retrasa. Dar acel lucru mi-a demonstrat ca desi esti respins de cei mai multi, cineva poate fi prin preajma ta caruia sa ii placa de tine si tu sa nici nu stii despre asta. Asa ca, cine stie cine viseaza seara cu tine, si se gindeste toata ziua la tine happy!

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

NIMENIwinking
Stiu eu ce stiu.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Bine, poate ca tu stii mai bine. Insa nu e nimeni acum, miine cine stie ce va fi? Poate apare vreun Fat-Frumos de undeva.
Eu de regula sunt optimist, dar au fost cazuri in care am zis ca acele persoane nu se vor casatori niciodata, pentru ca le consideram urite fizic vorbind, si chiar erau (unul era stirb, cu dinti deformati, si gras pe deasupra), si totusi si-au gasit pe cineva care sa ii iubeasca si sa se casatoreasca cu ei. Asa ca nu pot sa cred ca va fi nimeni pentru totdeauna. Nu esti urita, si dupa cum se vede in poza, nici proasta, deci cineva iti va baga in seama pana la urma sufletelul.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu vreau sa se apropie nimeni de mine, ma simt bine asa cum sunt. Toti sunt niste nesimtiti mincinosi inculti.
Nu chiar toti, majoritateawinking

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da, ai dreptate, daca asta e cauza, atunci mai bine sa fii singura. Dar recunosti si tu ca nu sunt chiar toti asa. Hai, ca vreunul dintre ei o fi baiat de treaba! Totul e sa dechizi bine ochii incit sa iti dai seama de la inceput ce fel de om e, nu pe parcurs, ca sa iti para rau.
Asa, esti in postura cea mai urita. Vrind sa stai singura, daca vreodata ai ocazia sa cunosti pe cineva de treaba, pierzi din start, pentru ca nu vrei sa te implici. Dar, daca o iei cu binisorul, cautind sa cunosti persoana, si sa te implici emotional in functie de cum este ea, poti ajunge sa ai parte de ceva frumos in viata.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu vreau sa am parte de nimic frumos. Ca sa am parte de ceva frumos este cam greu.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Hai sa traduc: "Nu vreau sa am parte de nimic frumos, pentru ca este greu sa se intimple asa ceva." Vezi, ca totul sa fie frumos, ca sa nu fii singura, ca sa ai pe cineva, mereu aduci in discutie un motiv anume. E adevarat ca motivele sunt toate pertinente, ca de multe trebuie sa lupti pentru ca sa-ti fie bine, dar daca dai toate motivele la o parte, adica reusesti sa rezolvi problemele din spatele lor, poti ajunge la acele lucruri care sa dea sens vietii tale.
Si nu zi ca nu ar fi frumos si greu de atins sa vin la tine si sa iti daruiesc floarea preferata (bineinteles, vin cu sotia alaturi, ca sa nu existe interpretari gresite), eventual sa te scot si la o inghetata! Ar fi ceva urit? Nu cred.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu ar fi ceva urat, dar poate nu m-ar face asa fericita. Pentru mine fericire nu inseamna cadouri, inseamna fapte.

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

OK atunci, zi-mi ceva cu care pot sa te ajut. Cu ce as putea sa te ajut incit sa spui ca cineva a facut fata de tine o fapta buna incit sa fi macar pe moment fericita?

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Niciodata nu am fost fericita, daca zambesc in fata celorlalti zi de zi nu inseamna ca sufletul meu este fericit cu adevarat! Nimeni nu ma poate face sa zambesc. In sufletul meu s-a instalat tristetea!

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

OK, dar de ce? Cindva am fost pragul sinuciderii, datorita unei boli urite, necunoscute, care nu ma lasa sa ma misc, cu cit ma miscam, cu atit mai rau mi-era, si cu atit durerile cresteau in intensitate, incit de cand a inceput, dupa un an aproape ca am vrut sa termin cu viata, nu mai gaseam nici o bucurie, nici un sens, orice faceam, era o lupta, pentru cele mai simple lucruri trebuia sa lupt sa le fac. In acele zile am invatat ca de fapt viata e un banchet, ca iti ofera prilejuri de bucurii acolo unde nu te astepti, ca in cele mai mici lucruri poti gasi bucurii mari, ca daca nu ai asteptari si iei totul asa cum e, daca nu crezi ca totul ti se cuvine, si accepti si raul ca parte din viata, atunci te poti bucura de ce ai, nu intrista de ceea ce ai vrea sa ai si nu poti. Am invatat atunci sa ma bucur de culoarea unei flori, de mirosul pamintului vara dupa ploaie, de chipul unei fete frumoase ce trecea pe linga mine, de zibetul unui copil, si de alte mii de nimicuri pe care altii nici nu le observa trecind prin viata. Atunci am inteles ca bucuria, fericirea nu tine de ce ai, sau de imprejurari, ci de atitudinea ta, de cum accepti ce ai linga tine. Poti accepta ca nu ai mare lucru, si sa gasesti bucurii in lucrurile mici, sau poti sa te intristezi mereu datorita posibilitatilor pierdute sau de ceea ce ti s-a intimplat negativ si sa ratezi altele realizabile. Totul depinde de tine.

| minrest a răspuns:

De ce, l-ai uzat deja pe al tau?

| Mayhem666 a răspuns:

Nu conteaza culoarea parului atata timp cat stie sa isi foloseasca capul. Daca e inteligenta si putin sadica e perfecta pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
| RainmakerX a răspuns:

Atata timp cat nu e verde e ok.

| cristi202 a răspuns (pentru RainmakerX):

Ai grija, ca daca e pe rosu, nu e OK. happy

| untu a răspuns:

Prefer blondele si brunetele! Dar atentie, baieti feriti-va de femeile roscate ca sunt rele si viclene ca vulpea!

| Clorox a răspuns:

Exista mai multe culori laughing
Ma multumesc cu orice!

| DenisaNicoletaG explică (pentru Clorox):

Am zis si eu sa le dau pe cele principale, ca daca stam sa ne gandim sunt o groaza happy. Pupici kiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Brunete, eventual satene.

| DenisaNicoletaG explică:

De unde stii ca am fund? laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roscate. day dreaming
Cee?! Mi-am imaginat pentru cateva secunde ce as alege daca as fi baiat, da-mi pace. Ce atata discriminare? waiting

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pentru ca esti fata, ce baieti ai alege, tot roscati? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Nu, bruneti. laughing

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce, pentru ca sunt mai multi si ai de unde alege? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam multi cu brunetele crying happy

| 393Dan a răspuns:

Stii cum se spune: te *** cu blondele, dar te insori cu brunetele big grin

| August99 a răspuns:

Si daca sunt fata nu pot raspunde la asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Aslam a răspuns:

Brunete, satene. happy

| TheSeventhSin a răspuns:

Blonde.

| Sociopatul a răspuns:

Eu prefer fara par, ca am eu pentru ea big grin!

| NONAME113 a răspuns:

Toate

| Moon1997 a răspuns:

Eu de cand ma stiu sunt mort dupa brunete..am o pasiune pentru ele..nu le-as da pe nimic in viata mea laughing

| Hitalix22 a răspuns:

Brunete cu ochii albastrii sau verziwinking

| DenisaNicoletaG explică (pentru Hitalix22):

Draguut big grin

| Hitalix22 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Femeile sunt ca florile: toate sunt frumoase, dar fiecare în felul ei. Bărbatul trebuie să se plece să o ia - adică să-i arate eleganţă, preţuire.

| CristiRx8 a răspuns:

Blondele>roscatele>satene>brunete

| Baeatul a răspuns:

Blondele sunt Doritoare Sexual mi se Scoala mai Repede Roscatele sunt Curvele Brunetele Trebue sa Mio Suga Bine sa sa fac Sex in Pruna lor Feminina Bine cu Ele Satenele Cer Sa fac Sex in Fund cu Ele da ele nu vor o Data ce imi Cer le este Frica ca Am Penis Mare ca si Eu Multumita Domnului sunt Inalt ca Bunicu Meu?

| DenisaNicoletaG explică (pentru Baeatul):

Parerea mea este ca nu trebuie sa le cataloghezi pe toate asa, fiindca nu e cum spui tu.
Nici nu stiu cum de ai tu impresia asta, dar ma rog...