| SweetPrinces a întrebat:

Pentru fete-----de ce? vreti ca sotul sa va tina in puf acasa? si sa nu munciti nimic sa nu va stricati "manichiura "si aveti pretentia sa mancati la restaurant si nu oricare va trebuie si la unul scump.

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Da cine a zis lucrul asta? Sau de unde ai auzit asemenea prostie? Daca nu ar fi femeia in casa, tu cand ai veni de la munca ce ai manca? Cine ti-ar spala? Cine ar avea grija de copii? Cine ar face curat? Ia mai gandeste`te!

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E o moda peste tot, mai ales in occident, si nu stiu de ce este asa Fetele uita ca barbatii mai pot si muri sau pleca dupa una mai tanara, si raman fara un sprijin financiar

| moonY a răspuns:

in puf nu vreau, prefer dantela.
de "manichiura" nu prea imi pasa, nu mi se strica prea usor.
la restaurant evit sa manac(nu-s prea politicoasa si risc sa-mi scuipe chelnerul in mancare).
nu vreau nimic din tot ce ai scris tu.rezulta ca delirezi putin.(si nu-mi spune ca-s exceptia care intareste regula, ca expresia asta e stupida)

| asdgfhresry a răspuns:

Intrebarea asta nu e pentru toate fetele. Pai nah, unele chiar vor asta deoarece se cred parasute de bun gust.
Eu nu prefer asta. Eu as prefera o relatie echilibrata, in care suntem egali in drepturi.

| DeeDee a răspuns:

Mai, sa stii ca e naspa daca in cercurile prin care te invarti tu ai dat numai peste fete de-astea. Eu, de exemplu, nu cunosc nici o fata care sa se comporte si sa gandeasca asa. Sigur, e si normal sa vrei sa mananci la restaurant cateodata cu iubitul tau, sa te ingrijesti si eventual sa se pastreze cat mai mult ca deh!
(Sa nu indraznesti sa-mi spui ca nu iti plac fetele ingrijite)

Dar majoritatea fetelor au mai multa mandrie de atat, invata sau muncesc, se ocupa de casa si de familie si e si normal sa fie apeciate de partener si sa li se faca anumite mofturi cateodata; te rog eu frumos, nu exagera.

Tu aici nu vorbesti de fete, ci de o anumita categorie - asa-numitele "lipitori", o categorie care include si specimene de sex masculin, si specimene de sex feminin, cu o mentiune: pentru fete e mai ok, la baieti este jenant.

| unione a răspuns:

Trebuia sa incepi asa : Pentru Monica Columbeanu------de ce? Scuzati cacofonia

| miauu a răspuns:

E de ajuns sa ma tina acasa...
restul ma ocup eu
stiu sa fac mancare deci nu-i nevoie sa ma duca la restaurantwinking

| JesterRO a răspuns:

Astea-s basini pentru fraieri.

| loredana2012 a răspuns:

Eu cred ca totul trebuie facut 50-50.Nu e corect ca doar o femeie sa se ocupe de toate treburile casnice si barbatul fatal sa bea bere si sa se uite la fotbal. Tine un pic si de respectul fata de propria persoana, normal ca trebuie sa te ocupi si de treburile casei, dar cum am zis, sarcinile sa fie impartite. Mie nu-mi convine ca eu sa invat acum, sa termin un liceu, sa fac o facultate si sa stau cu unu care isi arunca sosetele prin casa si ragaie la meciuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea doar in filme se intampla, desi orice fata ar visa ceva de genul, tot ele trebuie sa faca curat si sa gateasca in casa.