| mariuschakra12 a întrebat:

Poate avea efecte negative nasoale sa stai la PC 8h pe zi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți avea probleme cu vederea și, și mai rău cu sedentarismul și chiar și cu coloana vertebrala.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, daca nu iei pauze in care sa faci miscare, sa iti odihnesti ochii, sa te mai uiti in departare si sa mai iesi la soare... atunci probabil ca da.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde ce faci, dar da. Nu e insa obligatoriu sa iti nenoroceasca spatele sau coloana, sunt milioane de persoane care lucreaza la birou, la pc, 8 ore sau mai mult si cu toate astea sunt humanoizi functionali.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Poti rămâne orb si mai su t multe dar nu-mi vine in gand acum

Răspuns utilizator avertizat