| gamerulmalahios a întrebat:

Pot sa am copii cu o femeie care nu ma iubeste?
Salut TPU! Imi doresc foarte mult sa am copii dar mi-e frica ca nu o sa pot pentru ca nu o sa-mi gasesc o sotie.Nu prea am succes la fete si asta s-ar putea sa rezulte in a nu-mi gasi o nevasta.Acum poate suna un pic ridicol ca n-o sa-mi gasesc nicio nevasta si automat n-o sa am cu cine sa fac copii...dar cunosc ceva cazuri in care persoane care dupa mine sunt cat de cat ok n-au reusit-si erau in aceiasi situatie ca mine, isi doreau si copii.Totusi, diferenta majora dintre mine si ei este ca eu sunt extrem de indulgent daca e vorba sa am copii. Daca ajung sa zic la 35 de ani fara sa n-am primul copil sunt capabil sa ma insor si cu cea mai infidela femeie doar ca sa am copii.Si, asta ma gandesc sa fac in cazul critic: ma insor cu una doar asa ca sa fie, fac copii cu ea, iar dupa o las sa faca sex cu cine o vrea sau eventual divortam si fiecare isi vede de viata lui.Ma gandesc ca nu e imposibil de realizat-daca o sa am un sprijin economic cat de cat ok o sa gasesc o femeie care sa-mi accepte oferta.Pe langa asta, nici nu cer foarte multe calitati de la ea; nici sa fie vai de capul ei(daca tot ma insala macar sa mai fie de doamne ajuta) dar nici sa fie femeia perfecta-sa fie in limitele normale. Oricum, eu vreau ca ea sa fie cat de cat ok nu ca sa ma distrez cu ea in pat, ca oricum nici nu cred ca o sa vreau, ci ca sa fie copii mei cat de cat ok.Practic sa fie doar o nevasta de fatada-poate sa faca ce vrea ia, sa iasa cu cati barbati vrea, etc. doar sa nu imi consume mie bani si sa se ocupe cat de cat de copii.Deci, voi ce credeti:
E POSIBIL SA GASESC O FEMEI CU CARE SA FAC COPII FARA SA MAI AVEM TREABA UNUL CU ALTUL DUPA?
P.S.-Fara comentarii de genul am o problema sau ceva.Pur si simplu, eu vreau foarte mult sa am copii(cel putin momentan) iar daca ar fi pur si simplu sa ii fac cu o femeie iar dupa sa ne vedem fiecare de viata noastra n-am nicio problema(fara sa neglijam copii).
Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| alyyyyy2018 a răspuns:

Daca faci copil cu o persoana care nu o iubesti, acel copil va suferi. Copiii isi doresc ca parintii lor sa se iubeasca, sa se inteleaga bine, sa se respecte... dar daca nu va iubiti veti ajunge la certuri si probleme.
Ai rabdare. Multi au primul copil la 40 de ani. Mai bine gandeste-te la tine, ce anume spun femeile ca nu le place. Iar cand gasesti o femeie care o placi, cauta sa o cuceresti. Nu te da nici indragostit de prima care o vezi pe strada. Cred ca ti-ar trebui mai de graba un raspuns cum sa cuceresti o femeie.

| gamerulmalahios explică:

Asa eu incerc sa gasesc persoana iubita, dar problema e ca nu stiu daca o sa gasesc...iar, decat sa nu am deloc copil, mai bine fac cu cine apuc.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai chill omule ca iti vei gasi si tu aleasa inimii. Fie ca o gasesti la 30 sau la 40, tot o vei gasi.

| alina2k18 a răspuns:

Copile nici 18 ani nu ai laughing) nu ai dat nici de peezda si visezi familie
si nevasta laughing) te intretin parintii si o dai in cresterea copiilor pe aici laughing)

| gamerulmalahios explică (pentru alina2k18):

Pai avand in vedere ca n-am avut absolut nicio iubita pana la varsta asta(17 ani) nu cred ca o sa am cine stie ce succes la femei.Si, de aia imi fac planuri sa fac un copil cu cine pot.

| alina2k18 a răspuns:

Tocmai ca nu mentiona ceva serios, ci doar crede ca ii vor duce copiii fericirea indiferent cu cine ii face...
Vai de el sa aiba un copil bolnav facut cu o femeie careia nu ii pasa...

| Doja a răspuns:

Sunt f multi oameni care fac copii cu persoane care nu tin la ei. Se numesc accidente, prezervative rupte sau inconstienta.

Femeia cu care ai copii trebuie as fie extrem de loiala si dedicata copilului. Altfel copilul poate deveni delicvent, nebun si in general toata lumea sufera.

Dorinta de a avea copii nu este una momentana, nu este capriciu. Este vorba de viata unui om de care trebuie sa ai grija, si caruia trebuie sa-i dai cele mai bune sanse in viata. Nu exista sa faci un copil si sa te razgandaesti, pentru ca nu e peste sau catel.

Sugestia mea e sa abandonezi roblox-ul si malahia.

| mentholinks a răspuns (pentru Doja):

Proasta sugestie. De ce se trezesc unii oameni ca tine sa le spuna altora sa renunte la lucrurile pe care le fac din placere si nu fac rau nimanui?

| Doja a răspuns (pentru mentholinks):

Bag seama ca n-ai citit numele lui OP si nici nu esti versat in ironie.

| gamerulmalahios explică (pentru Doja):

De razgandit nu ma razgndesc odata ce am lasat-o pe o femeie gravida. Iar legat de educatia copilului, cred ca s-ar descurca si fara ma-sa.Mama si Tata o sa ma ajuta sa sa-l cresc, daca nu au cum probabil o sa platesc ceva bona sa aiba grija de el si oricum o sa ma ocup si eu de el.Si la urma urmei, cat o fi ea de nesimtita, tot o sa mai aiba grija; la urma urmei, e si copilul ei.

| gamerulmalahios explică (pentru Doja):

P.S.-Numele e pus la caterica