| Lorelei2121 a întrebat:

Prieteni sunt in dilema! vreau un laptop am bani...laptopul este "misto" dar nu m-as indura. Adica nu stiu ce sa fac. Am 12 ani daca va ajuta cu ceva. Imi puteti spune urgent va rog frumos?

2 răspunsuri:
| Lexya_8812 a răspuns:

Pai laptopul da, este misto dar tot un pc [ calculator] este mai bun, laptopul se strica mult mai repede, la calculator daca se strica o piesa din el poate fii inlocuita dar la laptop trebuie sa iti iei altul

Asculta-ma pe mine, si eu si matusa mea am patit la fel cu laptopul, acum s-a stricat de vreo saptamana al meu si o sa imi iau un pc [ pana atunci mai stau cat un pic la calculatorul lui fratimiu big grin]

| EduardGa a răspuns:

Pai cat costa laptopul? Depinde de ce functii are... si cat e de performant. Un laptop de la Sony sau de la Toshiba, de exemplu ar merita o suma de... 25 de milioane, sa zicem.
De ce nu te induri sa iti cumperi? Fii putin mai explicita, daca iti doresti raspunsuri pe masura.
Kiss