| anonim_4396 a întrebat:

Prin anii 2000 exista curentul emo, acum de ce a disparut?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Imi amintesc ca aveam 16, 17 ani si ascultam asta https://www.youtube.com/watch?v=6ZPPSh-KbiM&ab_channel=Bullet pe Nokia 6300, nu a disparut nimic,mereu au fost adolecenti depresivi de care multi iti bat joc, Romania e raiul buluingului, atata ura, bafra, critica numai intalnesti nici unde, emo nu e un trend, moda, e dovada clara ca e plin de buliing in Romania, tara crestina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca au aparut alte curente cool... gen sa fii trapper

| dullcat a răspuns:

Nu cred ca a disparut, ci doar a evoluat in altele precum e-girls si e-boys.

| Hyperion7 a răspuns:

E doar un simplu curent,toate curentele vin și pleacă până urma, atât moda cât și celelalte aspecte suferă schimbări pentru că viața este pe repede înainte, ce-ar mai fi rămânem blocați în timp și să nu mai evoluam? Bine, mai mult involuam de câteva decenii, dar naaa

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu a dispărut, doar că la fel ca toate curentele, vine și pleacă. Doar cei care au îmbrățișat total curentul, indiferent de care, o să-l poarte mai departe.
Curentul emo încă există, doar că s-a redus numărul persoanelor interesate de acest curent, mai ales că e genul de curent pe care îl adopți în adolescență și odată cu maturizarea, dispare încet încet în cele mai multe dintre cazuri.

| sammie a răspuns:

Nu a disparut. Cati d-astia mai sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns (pentru Sportacus123):

Ba da, stau. Și prin spatele clădirilor pe-aici pe la mine, încă sunt d-ăștia.

| sammie a răspuns (pentru Sportacus123):

Emo-y2k, ceva de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E aceeaşi poveste ca la Kendama sau Fidget Spinnere (dacă mai ţii minte jucăriile ălea). De obicei curente de genul persistă o perioadă, dar cu timpul dispar. Întotdeauna apar curente noi.

Răspuns utilizator avertizat
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Ca era o moda, iar moda se schimba. Bine totuși ca a trecut

| ayannn a răspuns:

Na disparut cauta tu mai bine