| greyhound a întrebat:

Pro sau contra avortului? Incercati sa fiti obiectivi

Răspuns Câştigător
| UndergroundFolklore a răspuns:

Sunt contra.Dar in cazuri foarte foarte speciale in care nu se poate creste un copil sub nici o forma, se intelege.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fim imparțiali la asta!
Rezultatul unui viol/incest/vârsta foarte mica a mamei/etc. nu sunt pentru pro!
Restul trebuie asumată răspunderea.
Nimeni nu poate decide asupra corpului unei femei.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai atat timp cat traiesti si te simti bine/intretii relatii sexuale si apare un ingeras, de ce sa nu il lasam sa se bucure de viata? cine suntem noi sa ii rapim dreptul la viata? sunt contra avortului, slava bunului Dumnezeu ca acest pacat nu il amstraight face am o singura sarcina pierduta la 4 luni in rest ma bucur de cei 2 ingerasi pe care ii am.
O zi frumoasa sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Contra,cu mici exceptii:decat in orfelinat sau in centre de plasament!

| PotcaPădurii a răspuns:

Tuturor celor care au zis contra le doresc să rămână însărcinate fără voia lor şi să descopere acest lucru după ce nu vor mai putea folosi pilula de a doua zi.

| LeMousiqe a răspuns:

CONTRA,nu mi se pare corect ce se întâmplă cu ei, până la urmă ei nu au greşit cu nimic, ar trebui să fie o lege contra avortului, toate avorturile sunt date într-un procent mare de 80% de paraşute.

| greyhound explică (pentru LeMousiqe):

A fost o lege, si pe vremea cand nu prea erau parasute, si tot se avorta intr-o veselie

| LeMousiqe a răspuns (pentru greyhound):

laughing,nu ştiam, dar, tot ce ştiu, legea le are pe invers pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro.
Nu îl vreau, nu îl nasc, e decizia mea, nu a lumii.(destul de obiectiv, zic eu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt CONTRA, avortul este un pacat inaintea lui Dumnezeu!
Cu ce-i vinovat copilasul acela?
Cum sa omori un ingeras?
Numai CRIMINALII fac asa ceva!
Te pup!

| Piratul10 a răspuns:

Contra,chiar daca il va creste doar mama e mai bine sa il ai, fiecare merita o viata si de unde sti ca o sa mai faci un copil in viitor?

| LorenaAnca a răspuns:

Contra,deoarece e o metoda brutala care poate duce la hemoragii prelungite si chiar la moartea femeii. De ce naiba s-au inventat atatea metode contraceptive? Sa nu le folosim?

| ѕмιℓєє a răspuns:

Contra, pentru că fiecare merită o viaţă happy