| Drimmero a întrebat:

Sa traiti! De o perioada tot sunt presat de familie sa imi intemeiez si eu chiar una, ca am o varsta si o ard numai pe distractii, numai pe comoditati si ca viata trece si fug de responsabilitati ca dracu' de tamaie, satul de gura lumii dar si satul de deceptiile din trecut am decis sa incerc si eu aplicatii d-astea de dating, stiu cat de mult sunt blamate dar am zis sa sparg bariera. Zis si facut, am zis sa intru la misto si sa vad ce gasesc pe acolo, mai mult de experiment, mi-am facut un profil, o poza facuta mai mult la misto dar am inteles ca atitudinea conteaza destul de mult, trec peste detalii, am tot cautat tipe pe acolo, fugitiv am dat repede peste profilele lor si ochii mi s-au atintit la una care culmea reprezenta idealul meu candva din punct de vedere fizic, instant am zis ca e interesanta, mai ales ca e si e destul de aproape de zona mea, ne-am dat match (la cum arata am zis ca nu am fata de ea si nu va accepta niciodata sa-mi dea, poate doar din curiozitate sa vada ce replici cliseice mai arunc si eu din zecile de tipi) si am stat putin pana sa-i scriu, tipa arata chiar bine si am zis ca n-are rost sa ma bag in seama cu ea si voiam sa-mi sterg aplicatia pentru ca nu aveam destula incredere in mine si tarie sa mi-o incerc cu ea, dar pana la urma mi-am facut curaj si i-am dat mesaj si totul a decurs normal si natural spre surprinderea mea, am vorbit ce am vorbit si simt ca poate fi mai mult de atat. Nu am mai patit cu nimeni asa de rapid, nu credeam ca poate fi ce trebuie chit ca este vorba doar despre o interactiune online. Intrebarea vine, oare poti sa-ti formezi o relatie sanatoasa de acolo sau sa mearga lucrurile mai departe spre ceva foarte serios? Am tot blamat aplicatiile de genul, am facut la misto totul sa vad ce se poate intampla si totusi sunt bulversat. A mai patit cineva sa-si formeze o relatie de pe aplicatiile de genul? Oare ce va gandi lumea cand aude de unde ti-ai facut relatia si spui ca e din mediul virtual nu vei parea cumva ratat/inapt? rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu plang stai chill. Eu când îmi cumpăr un tricou de la OFF WHITE din reprezentanta tu te rogi de părinții tăi 3 săptămâni în genunchi sa îți dea măcar pe jumate happy nu pun patos deloc! Tu pui! Nici nu te-am băgat în seama arsenal low cost și vi cu cu atacuri neîntemeiate la adresa mea, aseară dacă voiam maturam cu tine pe aici, da mi-o fost sa nu te am pe conștiința deja după răspunsurile pe care le dădeai ai creeat atâta mila omului de nici nu îți imaginezi ca ar fi posibil asa ceva din partea unui om care pretinde ca e sănătos tun mintal și mental. sad

Eu ma duc la neamuri, eu am într-o luna cât o sa ai tu în 5 luni dar nu asta contează, ci caracterul.
Am spus eu ca nu am greșit privind comportamentul? Ce ar fi sa îți faci o introspecție ție? M-am dat eu vreodată ca tine ceea nu s?
Eu recunosc ca nu am prieteni, viata sociala! Dar puteam avea în comparație cu tine! Cred ca ai citit aceea întrebare în care ma cautau pseudoprietenii? Și nu le-am răspuns! Prefer sa mor dracu asa decât sa am oameni de rahat în jurul meu, toxici, care nu au caracter, ți-o spun cu toată sinceritatea mea. Eu în comparație cu tine am avut prieteni și gagici, partide sexuale relații! Tu deocamdată visezi la asa ceva Drimmi happy Lasă-mă tu pe mine, poate azi sunt mâine nu mai sunt, tu lucrează la caracterul tău.

161 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Olsen):

Pe cine ai pus la punct? laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Olsen):

''Unul vs unul nu aveți nici o șansă cu mine trust me.''

Cu mine ai avut confruntări shaolin 1 la 1, puteam să-ți demonstrez asta dacă nu îți ștergeai comentariile imediat după ce dădeam cu tine de toți pereții sad

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-ar pune în vitrină, n-aș ști ce să facă cu ele.

| Drimmero explică (pentru Olsen):

Daca erai smecher si tarie si viata ta pe care pretinzi ca o ai nu le mai raspundeai, insa ipocrizia si setea ta dupa atentie e prea mare, da tot ce ai mai bun din tine, pana acum ai dezamagit complet, martafoiule.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu vreau să am ultimul răspuns sad

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

Auzi la el, chemai poliția sad poate deratizarea, să omoare gândacul.

| Drimmero explică (pentru supadeceapa):

Asta e bun pentru a fi regizor la filmele SF, ii coace mintea bine, are imaginatie. Daca si-ar face canal de yt si ar povesti acolo cate ceva ar avea succes, radem noi dar...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-i da idei laughing îl vezi mâine că se ia cu Șelly la bătaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt roman? Mă amuză cum tot te faci că închei discuţia şi că nu vrei să ne mai bagi în seamă, dar continui să te agiţi ca limbricul pe aici când puteai pur şi simplu să ne ignori. laughing
Şi nu, nu mama mă căra pe la înmormântări.Nu e şi n-a fost niciodată cretină.Că tot aduci vorba într-un mod obsesiv de ceva atât de nesemnificativ ca întrebarea aia.
Marş la muncă, jerme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Cred că nici cu un manual de utilizare nu s-ar descurca. sad

| Mosotti a răspuns:

Si ce treaba ai tu cu familia, vezi de treaba ta cum simti tu.
Daca esti baiat destept, nu te iei dupa gura lumii.
Ar fi culmea sa nu fugi de responsabilitati, ca nu-s o fericire. Distreaza-te cat poti frate si lasa-i pe ei.

Normal ca poate iesi o relatie serioasa si din aplicatii, ca pana la urma si aia-s oameni din real, nu e nici o diferenta, doar ca nu stai mult online, stai putin, schimbat telefoanele si va vedeti in real, sau va dati intalnire direct de pe site.

Faptul ca nu ai pus poza, nu e deloc okey cu tipa aia! Pune poza sa te vada f clar cum esti, ca s-ar putea sa ai o mare surpriza neplacuta.
Fa asa sa vedem cum reactioneaza.
Nu va mai ascundeti fratilor ca tot voi pierdeti in final, poti pierde timp degeaba.
Poate te place! Cine stie, dar sa te vada.

Cheia e sa arati atractiv cat de cat, dupa aia cont atitudinea, aia o vede ea in timp dupa ce iesiti, discutati, etc.

Daca te vede si accepta sa iesiti, e clar ca te place, in rest vine totul de la sine.

Amica mea alfa e si maritata cu unul care l-a cunoscut la o intalnire a firmei de dating singlebell.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te distrezi?

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

Da se distreaza de minune, probleme?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ultimul cuvânt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi cam prea mult spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Morbid):

kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mi-a dat ignor. :O

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Morbid):

Da, mă, sunt probleme. Dar tu încearcă să stai cumințel acolo că nu te-a băgat nimeni în seamă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea pare.
Ăla are probleme cam de toate felurile. Scuza ta care e că te tot iei de el, știind cum e, știind cum o să reacționeze? La ce ajută ce faci tu?

| RAY a răspuns:

Calmate amigo, mai bine iti traiesti viata pe discord sau pe TPU, ce ai tu nevoie de responsabilități?

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai uite ca ma bag singur in seama.
"Scuza ta care e că te tot iei de el"
Mai citeste o data CE ai scris si gandeste. Hai ca poti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Și mie :O nu-i bai, în maxim 2 zile își face cont nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Morbid):

Amuzant cum încerci să găsești motive să te legi cumva de mine. Și mai amuzant că dintre toți oamenii tocmai tu te-ai găsit să te legi de ce scriu alții. Ce ai citat tu acolo e foarte corect, deci n-ai nimerit-o. Mai vrei să încerci cu ceva, sau ți-a ajuns?
Da, mă, văd că ai apărut de nicăieri să te bagi singur în seama, dar încearcă să n-o mai faci. Crezi că o să reușești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Morbid):

Și încearcă să nu-mi mai trimiți mesaje ca să-mi zici că mai iubești, că eu nu sunt homosexual.

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

Hecate ce mai face, macar e buna de ceva?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

''Eu nu o sa va atac și nici denigrez pe aici cum faceți unii de parca a-ți câștiga ceva.''

Dar ce ai făcut, mă, în cele 100 de răspunsuri pe care le-ai dat aici? laughing))))) Despre ce crezi tu că ai vorbit, nebunule? Vreo filosofie? Ai stat o zi întreagă să-i explici lui Drimmero că nu are viață. Suferi și de Alzheimer, printre altele? WTF laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu prea pare."
Aseară trebuie să recunosc că am fost puţin cam dezamăgită,mă aşteptam să facă mai urât,dar uite ce se agită acum maimuţica mai sus,se pare că am lovit totuşi fix unde trebuia.
"Ăla are probleme cam de toate felurile."
Da,ştiu,şi eu sunt o persoană de-a dreptul îngrozitoare că mă tot iau de el, nu? Vai, să-mi fie ruşine. sad
"Scuza ta care e că te tot iei de el, știind cum e, știind cum o să reacționeze? La ce ajută ce faci tu?"
Mă, se zice că speranţa moare ultima. Poate dacă i se tot repetă unele lucruri, la un moment dat o să înceapă să realizeze şi el cât de ratat e.Glumesc.E irecuperabil.Sau cel puţin aşa mi se pare mie.Doar mă amuză reacţiile lui, de aia îl mai tot provoc din când în când.Şi nu, nu mi-e milă de el.Nu merită aşa ceva.

Pot să ştiu şi eu totuşi de ce te tot bagi în seamă cu mine? Scuza ta care e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum poti sa nu ai nici macar mila?"
Nu merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne-ai dat ignor ca să termini cu noi "autiştii", dar tu tot continui să te zvârcoleşti pe aici de numa numa. rolling on the floor

| Morbid a răspuns:

"crezi homosexualule ca o sa obții ceva dacă ii iei apărarea?" - nu ba eram prea gelos ca te baga asa mult in seama pe tine si iti da atata atentie.
Mie nu imi da nici macar seen si imi rasp sec...
Razi tu razi dar noi suntem singurii tai *prieteni laughing)