| Bybyloy[:x] a întrebat:

Sal:*!
Ce faci cand unui tip ii place de tine(Nu te-a zis, dar te-ai da seama)(coleg de clasa), tu il consideri dragut, dar nu-ti place deloc comportamentul lui!
Ai incerca sa ii spui mai pe ocolite ca te-ai dat seama cam ce crede despre tine si poate cine stie ce va fi SAU nu l-ai baga in seama, si l-ai ignora?
O parere.Va rog! Ms!

3 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Offf, dar tu chiar ai de gand sa urmezi sfatul celor care iti vor raspunde in continuare?confused
Daca il placi, spune-i-o! Atrage-i atentia din cand in cand asupra comportamentului, nu din orice, asa... ocazional, cand face cate-o chestie care nu ti se pare la locul ei. Daca te place si el, va incerca sa-si revizuiasca atitudinea, cel putin fata de tine.
Dar... daca nu te intereseaza baiatul si ai doar un sentiment de pura simpatie pentru el, ce rost are? Va gasi alta care sa-l puna la locul lui devil.

| gabriela_3062 a răspuns:

Poi acum depinde de tine, ce consideri ca este mai important la un baiat sa fie dragut sau sa aiba un comportament frumos.happy Daca o sa fi cu el bun il placi dar o sa-ti placa si cand se va comporta cu tine urat?

| split a răspuns:

Ar trebui sai spui...pe mess daca nu poti sai spui in fata, ca nu iti place comportamentul lui... daca se schimba, va face orice ca sa te aiba!