| anonim_4396 a întrebat:

Sall tpu....deci vreau sa va povestesc cv si sa imi spuneti ce credeti. Deci, am 13 ani, sunt clasa 6 a.Eu invat bine, adica am numai 10, merg la olimpiade, dar nu sunt genul de tocilara absolut deloc laughing Desi cum am zis, nu sunt tocilara, multi baieti nu ma plac... asta e le plac fetele proaste. Nu pot sa zic sa sunt model, dar nici urata. Doar ca nu sunt foarte inalta.In fine. La ziua unei fete am fost toata clasa si am jucat sticluta (da, inspirati din pariu cu viata laughing ) Eu am picat de cam vreo 7-8 ori cu acelasi baiat, cel mai frumos din clasa ( in fine...mai sunt si altii). El chiar se purta frumos cu mine, adica a zis ca cel mai mult i-a placut sa se sarute cu mine din toate fetele (a picat cu toate). Dupa asta pot sa zic ca am inceput sa il plac... putin. Dar am vrut apoi sa jucam din nou a doua zi, si a venit si o veche colega ( pe care toata clasa o idolatrizeaza ..mdaa, blonda, inalta...cum ar zice ei, e buna laughing Si cand am inceput sa ne jucam toti sa bateau pe cine sa pice cu ea, si cand am picat eu cu baiatul acela de care a inceput sa imi placa el a facut o fata gen" hai sa terminam mai repede" straight face
Ceea ce m-a facut sa ma simt prost a fost ca un alt baiat (al doilea cel mai frumos din clasa) a zis ca doar fata aceea care a venit si inca una sa mearga cu ei intr-un parc.
Ceva de genul -Hai veniti in parc? Adica...da, puteti si voi celelalte sa veniti. Si acum sincer am niste nervi pentru ca pe mine nimeni nu ma place cu adevarat... nici macar acel baiat sad Voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| tocoal a răspuns:

Nu dispera. Fiecare are jumatatea. Trebuie doar sa mai astepti. Stai linistita ca daca te place, te va cauta el mai tarziu.

| eu4you a răspuns:

Tu ai exact aceeasi problema de viata ca si mine! Parca ai viata identica cu a mea (daca mai mergi si la olimpiada de romana,ai viata identica cu a mea,exceptand faptul ca nu ma joc jocuri cu sarutat).In fine,stai calma! La varsta asta, baietii nu pot sa placa decat fete "frumoase" (sau cel putin asa e in opinia lor). Deci, o sa te placa la un moment dat cineva pentru ceea ce esti (si eu cred ca va fi baiatul acela), nu pentru ca ai fusta scurta si esti inalta sau blonda, ci pentru ca esti tu.Pentru ca inveti, pentru ca esti sensibila, si chiar poate esti mult mai frumoasa ca ea.Nu crede ca e mai frumoasa decat tine doar pentru ca e inalta, blonda si populara.De unde stii ca are ceva in suflet!? Crede-ma ca, daca nu are, lumea isi va dea seama de masca pe care si-a ridicat-o.Deci,cheia succesului la tine e sa FII TU INSUTI!

| anonim_4396 explică (pentru eu4you):

Pai da, merg la olimpiada de romana la nationala... dar ma simt foarte prost sa nu fiu placuta de nici un baiat sad

| eu4you a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu ca nu te place niciunul!? Si daca nu te plac, mai dai naibii! De ce trebuie sa simti ceva neaparat? Nu ai cum sa ramai fara pereche! Este imposibil! Doar ca, unii au prieten mai tarziu decat altii, atata tot!

| anonim_4396 explică (pentru eu4you):

Am pus la status pe mess ca sunt nervoasa si m-a intrebat de ce, si nu m-a lasat in pace pana ce i-am zis pentru ca nu NE mai baga nimeni in seama cand vine acea fata, iar el a spus ca pe el nu il intereseaza de ea si si-a pus si la status asta. Tu ce crezi? Adica de aseara nu am mai vb cu el pe mess, cand intru nu mai intra pe mine. Poate pare stupid, adica mie nu imi place de el asa mult, dar tu ce crezi?

| eu4you a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincera sa fiu...cred ca nu stie ce vrea.Chestia sigura e ca nu e superficial daca nu o place pe fata aia.Mai bine il intrebi daca te place sau nu...sa te lamureasca odata!

| anonim_4396 explică (pentru eu4you):

Pai nici eu nu stiu daca il plac sau nu ...doar ca ma deruteaza complet straight face Problema mea e ca, cum am mai zis, nu stiu ce sa fac ca sa nu ma considere o tocilara desi nu sunt straight face

| eu4you a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin ce a facut a demonstrat ca ii pasa de tine...dar, de unde stii ca te considera tocilara?(si daca vrei sa mai continuam discutia, adauga-ma in lista de prieteni de pe TPU si eu iti dau un mesaj cu adresa mea de Email, cAci nu am incredere sa o pun online).

| raducebotari a răspuns:

Acel baiat nu e jumatatea ta.Nu ai sta mult cu dinsul.Mai asteapta.