| vampiritzaLuAlex a întrebat:

Sall vreau si eu niste metode bune de copiat la un profersor care se uita doar la tine angryangryX va rog sa ma ajutati dau fundita si voturi

3 răspunsuri:
| Bunicul62 a răspuns:

Dacă vezi că nu te poţi concentra şi înveţi greu carte, citeşti, dar nu ştii
ce-ai citit, este de la vrăji.
Faza I:
Se face o săptămână post + Spovedanie + Împărtăşanie.
Zilnic iei dimineaţa pe nemâncate Anafură + Agheasmă şi te ungi cu
Agheasmă pe faţă.
De 3 ori pe zi zici rugăciuni zilnic.
Zilnic faci 19 mătănii: 10 mătănii pentru cele 10 Porunci dumnezeieşti
şi 9 mătănii pentru cele 9 Fericiri, pe care făgăduieşti să le împlineşti
înaintea Lui Dumnezeu în viaţa pământească.
Nu lipsi de la Sf. Liturghie.
Dezlegarea o faci prin Rugăciuni + post negru.
Luni: Ţine post negru fiul/fiica până la ora 24 + rugăciuni.
În timpul zilei; rugăciuni zilnic + Tatăl nostru spus cât mai des + 19
mătănii.
Seara: Aprinzi 7 lumânări aşezate liniar şi citeşti Ac. Sf. Arhangheli
Mihail şi Gavriil. După fiecare rugăciune şi după fiecare icos zici:
Dezleagă, Doamne mintea, atenţia şi priceperea care mi-au fost legate,
deschide-mi mintea la carte şi ajută-mă să învăţ cu uşurinţă.
Vineri: Ţine post negru până la ora 24 mama copilului şi face 40
mătănii + rugăciuni.
În timpul zilei: rugăciuni zilnic + Tatăl nostru spus cât mai des.
Seara: Aprinde 9 lumânări aşezate Cruce + Ac. Mântuitorului. După
fiecare icos spune rugăciuni de cerere.
Cine nu are Acatistier, în locul Acatistului va spune de 9 ori Tatăl
nostru şi după fiecare zice şi R. de cerere.
În cazuri mai grele, merge la Preot ca să-i citească Moliftele Sf. Vasile.
Pentru aceasta ţine post negru copilul, mama copilului şi posteşte şi
Preotul. Dacă ai mâncat, rugăciunea nu este puternică.
După vindecare, duci la Altar o Liturghie Vii, cu dar de mulţumire.

| Lolaaaaaaaaa20 a răspuns:

Hei:**
iti dau eu cea mai buna metoda
mie imi iese mereu si iau si 10:X
Pai:
1.Te duci acasa.
2.Deschizi caietul.
3.Citesti lectia de 5 ori.
4.Inchizi caietul si o zici de pe rost.
6.Iei nota mare!
P.S: stiu ca iese:Xlaughing
Pt. ce sa copi?
ca sa iei 1/rolling eyes?
Faci cum vrei.Parerea mea...tongue
O sa-ti dea maikta si taiktu numai darjoale la fund cand o sa te prinda cu un 3 si ca ai copiat.
:d
Daca vrei sa copii.pai pune copiutza in penar.
big grin
nu am copiat niciodata in viata meastraight face
si is la liceu.batting eyelashes

| vampiritzaLuAlex explică:

Vreau metode de copiat nu prostii din astea offfffangryangryangryX
nu am intr ce sa fac sa invat ca pot sa invat da nu am timp eu de invatat si scrie clar metode bune de copiat punct