| Anonim2003000 a întrebat:

Am o problema! Ce se întâmplă dacă eu nu am dat teza la romana și nu îmi poate încheia profa media?
Adică, eu in ziua tezei a trebuit să plec din oraș (o chestie legata de o pasiune de a mea, mai mult nu va spun) și sa nimerit că plecarea sa fie fix înainte de teza cu o zi. I-am explicat profesoarei situatia dar a zis că nu o interesează. Nu am putut da cu piciorul la așa ceva tinand cont că am platit destul de multi bani pentru chestia aia (bani pe care a trebuit să-i dau dinainte și dacă nu mergeam practic nu ii puteam lua înapoi). Din păcate sa nimerit că plecarea sa fie înainte de teza (și nu era după mine, nu eu alegeam cand trebuie sa plec)
Când m-am întors am ajuns acasă în ziua tezei pe la 5 dimineața. Chiar nu m-am simțit în stare să dorm doua ore și să plec direct la teza ținand cont că nu am dormit toată noaptea.
Am crezut că dupa ce se termina vacanța o să mă lase să o dau, dar pe ea nu o interesează și a zis că nu îmi dă teza și că nu mă încheie.
Ce pot face?
Adică, ce mi se întâmplă? Raman repetent sau cum?

Răspuns Câştigător
| jjk97 a răspuns:

Nu, nu vei ramane repetent. Vei ramane doar cu media neincheiata, in cazul in care profa nu te va lasa sa dai teza. Dar teza o vei putea da in primele saptamani din sem 2 si abia atunci iti vei putea incheia media de pe primul sem.

Dar totusi, ar trebui sa mai vorbesti cu ea, ca sa poti da teza. Incearca s-o abordezi cu frumosul si sa incerci s-o convingi, ca sa-ti poti incheia media.

Nu este o problema prea mare, dar pentru a scapa de un stres. trebuie sa te tii de capul ei.

Multa baftaa si sper sa-ti rezolvi problema!

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Femeia aia e obligata sa iti puna o nota la teza, daca nu ti se incheie media e din vina ei ca nu a vrut sa ti-o dea in saptamana urmatoare.
Asta e, trebuia sa lipsesti.
Vorbeste cu diriga ta despre asta, ea o sa-i spuna profei si o sa fie nevoita sa iti dea teza pentru nota.

| Anonim2003000 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Pe diriginte nici nu-l prea interesează