| KrYstyAn0 a întrebat:

Am o problema, imi puteti spune si mie de ce nu pot dormii noaptea? Astazi m-am pus sa dorm la ora 3 cred ca era si nu am adormit deloc toata noaptea... Imi puteti spune din ce cauza si ce pot face sa adorm?

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Ca sa-ti dam un raspuns cat de cat bun, ar fi cel mai bine, sa-ti spui varsta.Eu,nu prea pot sa stiu, adevarata ta varsta:spui ca esti nascuta in 1997(deci ar trebui sa ai17 ani), dar indecembrie 2013 spuneai ca ai 13 ani(deci acum ar trebui sa ai aproape 14 ani).....Asa ca,intai te hotarasti,ce varsta ai.
Depinde de ce faci in timpul zilei,ce consumi seara inainte de culcare, la ce ora te hotarasti sa te culci(nu sa "te pui in pat"), ce stil de viata duci, cata miscare faci, etc.

| CinevaNou a răspuns:

Ia mergi si da la sapa, sa vezi ce dormi noaptea apoi...

| Lαrisα a răspuns:

Daca nu dormi noaptea, atunci inseamna ca dormi mai spre dimineata sau la pranz, nu? Daca da, atunci ar trebui sa te scoli mai de dimineata, ca sa poti adormi mai devreme. Incearca sa nu te mai culci atat de tarziu si sa nu te joci pe telefon sau sa faci altceva dupa ce te bagi in pat. Asa o sa iti treaca somnul si nu mai ai sanse sa adormi.
Ca sa fii obosit seara, in timpul zilei trebuie sa faci miscare, sa mai alergi... ce vrei tu, dar nu mai sta toata ziua in pat sau pe calculator.winking

| CiocoLataCiocoCio a răspuns:

Poate ai cevq in minte. Daca stai pe pc telwfon noaptea e normal ca nu adormi.Eu zic sa te obosesti in timpul zilei si in pat sa numeri oile.