| anonim_4396 a întrebat:

Am pus ieri anunt pe net ca sunt o persoana cu handicap gradul 3 și vreau sa lucrez, am postat numărul meu de telefon ca sa fiu cautat.

Si problema este ca ma suna toți ciudații cică sa dau numărul lui maica-mea. De cand am pus anuntul am primit vreo 50 apeluri de la tot felul de ciudați.

Am sters anuntul de pe net, dar tot ma suna prosti, ce sa ma fac? Va rog ajutati-ma.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descarci aplicatia din magazin play - ignore numere private si ignori nr care vezi ca iti cere asta, pune anuntul pe olx, myjob, multa sanatate

| Violleta2022 a răspuns:

Cum ai formulat anuntul ala?
ca de el se leaga ciudatii, doar daca au motive.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai ce să faci decât aceasta.
Constați că este un ciudat la telefon.
Închizi convorbirea.
Blochezi numărul.

| Sofer a răspuns:

Asa nație de oameni avem în România?

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu am inteles, te suna oameni ca sa faca misto de tine? Pentru ca ai handicap? Chiar in halul asta sa fim de distrusi ca natie?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Trebuia sa specifici zona geografica in care dorești sa lucrezi si ce anume poți muncii.
Mai bine ar fi sa cauți tu pe Google locuri de munca si sa ii suni tu pe ei, sau daca sunt aproape să-i cauți la firma care angajează.