| Șefșef a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare.
Acum o luna am întâlnit o fata la școala in Anglia, era foarte drăguța. Ne am placut și am zis ca de ce nu, sa ne cunoaștem mai bine și poate v a fi și ceva între noi. Totul a fost bine in prima săptămâna, in a 2 însă nu a fost Ok. A început sa îmi spună de un băiat din clasa ca e frumos, ca ii place zâmbetul lui, etc. Și ea a ajuns sa ii dea instagramul ei, eu nu am mai vorbit cu ea câteva zile, pana mi-a cerut scuze. Am vorbit iar pana când a spus ca, nu ma cunoaște, ca ma place dar nu e "IN LOVE" și i-am spus Ok, sa ne cunoaștem mai bine. A început sa mi pună întrebări despre sex???? I am spus, nu vrei sa ma intrebi și ceva despre mine sau așa? A zis ca nu ca nu mai, nu știu ce in fine. I am spus Ok, atunci ar trebui sa încheiem aici discutia. Și nu am mai vorbit o săptămâna, pana când, am primit un mesaj ca vrea sa vorbească cu mine după ore. Am mers sa vorbesc cu ea și a spus ca i-a fost dor de mine, ca își cere scuze, și ca de data asta e gata sa încerce ceva cu mine. Luni după ore am rămas sa vorbesc cu ea. O prietena, mult mai mare ca mine a pus pe Instagram o notita cu "ma mai iubești?" I am răspuns ironic și din prostie cu "MEREU". Prietena mea a văzut, și a spus ca nu mai prea vrea nimic între noi și chestii, am încercat sa ii explic ca a fost o gluma negândita și din prostie, dar nu m-a ascultat. I am dat eu mesaj după dacă rămâne după ore sa vorbim, a zis ca da. Acum am încercat sa ii explic iar și sa ii spun sa îmi dea a 2 a sansa. A zis ca ei nu ii se pare normal ca iubitul ei sa ii controleze telefonul, ca trebuie sa avem încredere. Mi a spus ca, când îmi schimb gândirea poate mai vorbim. Și ea in loc sa rămână cu mine sa încercam sa reparam și sa vorbească cu mine, a decis sa plece cu niște Albanezi la plimbare. Îmi Spune-ți va rog cam ce așteptări mai pot avea? Va rog

7 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Deci ar fi cam așa
- în Anglia tu ești român și vorbești cu una dar nu ai spus ce este dar se înțelege că e englezoaică
- ea mai discută și cu niște albanezi și a mers la plimbare cu ei
La cât de oribile sunt englezoaicele pe aia numai niște emigranți disperați o bagă în seamă.

| Șefșef explică (pentru anonim3247):

Salutare! E românca. Și albanezii aia sunt foarte urâți, și nu exagerez.

| anonim3247 a răspuns (pentru Șefșef):

Dacă e româncă nu are logică să vorbească cu albanezii.
Mai insistă cu ea că sigur o să vrea să fie cu tine.

| Șefșef explică (pentru anonim3247):

Nu crezi ca dacă m-a refuzat deja odată ar fi urat sa mai insist?

| anonim3247 a răspuns (pentru Șefșef):

Insistă mult că ea dacă s-a băgat în seamă cu albanezii se simte singură și nebăgată în seamă.

De colegul frumos de care spune ea NU o bagă ăla în seamă că era cu el.

Acum ea e ca și singură și nu știe cu cine să fie.

| Șefșef explică (pentru anonim3247):

Da, dar o înțeleg, a fost și vina mea. O fata a pus o notita pe Instagram cu "ma mai iubești" și i am răspuns ironic și din prostie cu "mereu" dar nu m-am gândit înainte sa ii spun, si fata asta românca a văzut si a zis ca nu mai vrea nimic între noi, si ca nu mi da a 2 a sansa…

| AmandinaDragan a răspuns:

Vezi de treaba ta. Daca pune albanezii pe tine te taie aia ca pe carnat.