| Mihai2024 a întrebat:

Salut, azi am făcut o prostie am fost cu 2 prieteni in Kauffland și ca p... m-am luat după ei și am furat ceva in valoare de 20 de lei, cei de la paza ne-au văzut, au chemat poliția, ne-au legitimat, și au zis ca o sa ne sune sa ne prezentam la secție, dacă nu răspundem au zis ca o sa ne trimită citație, puteți sa îmi ziceți ce sancțiuni se vor lua, va rog

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Depinde.
Se poate sa va lase sa scapati daca a fost doar de 20 de lei bunul sau sa va cheme sa va amendeze.
Pentru 20 de lei nu cred ca e cazul de puscarie

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Va cheama cand se plictisesc, sa se joace cu degetele voastre. Pe birou. Cu pulanul.
Nu avem de unde sti cat de intelegatori vor fi cu voi, poate scapati fara amenda, poate nu.
Dar sigur o sa va ia in calcul drept idio...hoti, si o sa va caute dupa ce se fura vreo bicicleta, butelie sau chiloti de pe sarma, in apropiere de voi.

| LoveSleep a răspuns:

E o rușine și să cumperi din Kaufland, d'apăi să furi.

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca va face ceva pentru 20 de lei