| VasileRapidistu13 a întrebat:

Salut baieti, spuneti-mi si mie daca vezi ca nu iti mai trece anxietatea de 2 ani de zile cu terapie ce e de facut? terapeutul zice ca e normal sa dureze si ani ok, de acord dar de unde sa stiu eu ce inseamna "ani" ani poate sa insemne si 20. Daca dureaza 20 de ce mai faci terapie? Cu ce scop? Ca n-ai de unde sa stii cum a durat 2 ani si ai facut tot ce ti-a dat puteai sa faci si 10 si tot degeaba.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce terapie ai facut? ce cu vorbe adica la psiholog? daca da afla ca ai fost inselat de acesti falsi "medici" ai vorbelor. La fel de psiholog este si preotul, de ce nu merge lumea la preot cand are ceva pe suflet? si te costa mult mai putin.

Daca ai fost la psihiatru si nu s-a ameliorat, este cazul sa mergi la un altul.

Insa nu uita un lucru ca in orice tulburare psihica fie ca vorbim de anxietate sau depresie, tu trebuie sa fii cel care face schimbarea, trebuie sa devii altcineva sa cauti sa activezi intr-un alt mediu.
serviciu care sa iti placa, prieteni adevarati, o iubita, iesit in natura cat mai des, mult sport, sa faci lucruri care iti plac si iti dau o stare de bine.
Doar aceste chestii cresc serotonina si dopamina, doar pastilele hmm o fac o perioada insa dupa un timp apare recurenta pentru ca luand doar pastile si neschimband nimic la noi e ca si cum ai DAT CU VOPSEA PESTE RUGINA.
Deci pe langa tratamentul medicamentos care ar trebui sa fie de cat mai scurta durata, schimbarea este cea mai importanta.
Din pacate medicii psihiatri romani nu au si fina calitate de psihiatru, sa te invete si consilieze, si astfel ei baga pastile in pacientii lor ani de zile, pastile care dupa ani de zile au efecte secundare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu va inteleg pe astia care aveti anxietate de ani de zile, am avut si eu cand eram mai mic dar da-o incolo de treabă...

Răspuns utilizator avertizat