| Dragosdoar a întrebat:

Salut. Cine este justitiarul din berceni si ce facea el pe social media de a capatat atata atentie? Care e treaba cu el In prezent?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Asta urmarea infractori si ii prindea, chema politia.
De ex unu care era pedofil, l-a urmarit, l-a prins, a chemat politia si aia l-au luat.
S-a dat el (cu o partenera de lucru cumva), ca e minora, si a adunat probe pentru ala.

Ca si cum vad eu pe unu ca te ia la bataie, il prind si chem politia.
Sau te vad ca furi, si fac sa am probe audio, video.
Adica nu e genu "aaa nu ma bag".

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Mosotti):

Nu urmarea infractori, urmarea oameni slabi si ii incita cu conturi false.
Politia nu avea ce sa le faca pentru ca nu existau victime reale deci a facut bait pentru vizulizari
Cand l-a prins pe unu care a trimis video-uri unei fete de 15 ani si asta chiar a fost grav a dat imediat in spate si i-a cautat scuze doar pentru ca era popular si l-a amenintat

| Mosotti a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Eu am vazut cazul cu pedofilul, am vazut de la a la z, a venit politia si parca l-a luat pe ala, ca a prezentat asta dovezi. Ala vroia sa se intalneasca cu minora, nu doar ca ii trimitea nu stiu ce.
Sau poate te referi la alt caz.

| Simpatic a răspuns:

Un fel de bolnav psihic care cauta afirmare pe net, a auzit ca se castiga bine din a sta degeaba nemuncind.
Daca ii ai ca tel pe dorian popa sau selly si vrei sa castigi ca ei faci orice in media numai sa castigi si tu mii de euro lunar prezentand ca in Seinfeld practic NIMIC.
De asta au aparut atatia justiriari, vlogari, cantareti din tastaura, mai nou sunt mii si zeci de mii (in Romania) de jurnalisti auto, care au luat permis acum 2-3 ani dar toti sunt experti in masini si lista continua in fel si fel de domenii.
Preoti care ne dau lectii pe vlog, politisti care au vlog etc
Cu toti niste lichele avide dupa bani nemunciti.
Cat despre acest justitiar, probabil inspirat din revistele Marvel, sa nu uitam ca Batman era un om foarte puternic, ziua miliardar si filantrop, noaptea Jutitiar, deci trebuie sa fii puternic si fizic si psihic si bazat ca sa fii justitiar in realitate happy

| MorcovMajestic a răspuns:

E un tip care incearca de cativa ani sa devina popular
Inainte facea legea prin parcari (incalcand legile) dar a ajutat odata o femeie hartuita in tramvai a primit un val de aplauze pentru asta si de atunci si-a gasit nisa de vanat hartuitori si pedofili
Doar ca aia nu prea erau hartuitori erau niste oameni cu probleme mintale si el stia asta
Problema e ca de fapt el insusi era un hartuitor
A scos cineva povestile femeilor din viata lui la lumina
A hartuit o gramada, si nu doar femei am dat de un tip care a fost hartuit de el pe Facebook pentru ca a facut o gluma despre el, l-a hartuit si amenintat de pe 10 conturi false
Pt ca s-a dus la 1 noaptea la fosta si a stat la usa si a amenintat-o si intr-o zi a imobilizat-o si nu a lasat-o sa iasa din bloc pana nu i-a dat cu spray in ochi si alteia i-a trimis saptamana asta poze cu pistoale si amenintari tipice lui acum a primit bratara electronica pentru hartuitori, pacat ca e temporara
E foarte dus, isi hartuia fostele pana si prin ING, le trimitea sume de bani si le injura in sectiunea detalii
Si multe altele in fine
Acum ca s-a aflat totul si-a pierdut credibilitatea
Pentru ca hotul striga hotul

| Cristi9997 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Ce le-o facut ma? Le-o hartuit? rolling on the floor))))
Pana si un tip o hartuit. Ai de mortiiiii masssi.

Trebuia sa le petardeze de mult. O fost prea bland cu ele si aia.

| Cristi9997 a răspuns:

Un drac o mai facut si ala. Isi cere scuze ca prostul pentru niste fapte care nu sunt chiar asa de condamnat.
Da ce sa faci daca le place drama si acum ca l-or vazut cazut la pamant, urca toti youtuberii pe spatele lui si il nimicesc ))