| Anonimuuuussssss a întrebat:

Cum e la examenul de bilingv engleza la oral? ce tip de subiecte sunt? Pe ce se pune mai mult accentul? Ce parte a gramaticii trebuie stiuta mai bine? Cum vi s-a parut? E greu? DAca puteti, spuneti-mi cum a fost si ce a trebuit sa faceti.Multumesc!

1 răspuns:
| Farcas_Alina_1979 a răspuns:

O sa fiti mai multi. Extrageti cate un bilet de pe masa, fiecare o sa aveti subiecte diferite, aveti 10-15 minute sa va ganditi si sa va asterneti ideile pe foaie,dupa raspundeti pe foaie care cum ati scris, care cum vreti, nu stiu ce subiecte poti cauta pe net sunt multe site-uri, cum se spune cratima etc. parerea mea e ca nimic nu e greu daca inveti din timp, nu stiu cum a fost si ce trebuie sa facem. Funda?