| Puffulets a întrebat:

De cand s-a terminat scoala m-am hotarat sa nu-mi mai intind parul cu placa si sa-l las sa creasca. Dar m-am saturat sal prind mereu in coada impletita si in coc. Pe spate nu-l las pentru ca e cald si are si o forma aiurea si nu-mi place. Aveti cateva idei cum as putea sa-l prind?

Răspuns Câştigător
| xxralumaryxx a răspuns:

Bunahappy Vara e anotimpul in care toate fetele cu parul lung cauta variante cat mai simpatice si usor de realizat pentru a-si prinde parul. Deci parerea mea e ca nu e bine sa ti-l faci prea mult nici cu placa exista riscul sa iti strici adica sa iti arzi parul, ceea ce noi nu am vrea. Prima varianta a mea ar fi 2 coditedar fara sa le impletesti, a doua ar fi sa iti prinzi parul co clamite mai multe 4-5 cate vrei tu aici depinde si de marimea si volumul parului. O a treia varianta prindel cu fundite adica gen o bentita de par si opesonalizezi prinzand o fundita si ai sa arati bine, a patra varianta prinde-l intr-o parte e si la moda acum. Daca parul nu iti sta bine rareori iti recomand ce folosesc si eu care am parul cret si anume spuma de par e simplu si rapid e mai bun decat fixativul sau placa crede-ma. Spuma de par poate contine vitamine vitale parului si ti-l poti alege cum vrei adica sunt unele care te ajuta sa iti faci bucle, altele care iti dau voloum. eu folosesc spuma de LOREAL si sunt foarte foarte multumita, si app miroase chiar bine. Alte metode de ati prinde parulbatting eyelashes Sper ca ti-am fost de ajutor.winking Fundita?batting eyelashes