| Lester23 a întrebat:

Salut. De ce credeti voi ca o persoana inseala (intr o relatie/casnicie) desi relatia este chiar sanatoasa?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

S-a facut un experiment pe copii,intr o camera era o prajitura,copiiilor li se spunea ca vor primi doua daca se abtin,copii care sau abtinut au avut o viata cool,de succes, aia care au mancat erau lipsiti de control toata viata lor, erau pe droguri, pe prosti, e si barbati aia sunt la fel nu au autocontrol, apropo asta e si genetic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că relația clar nu e sănătoasă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii nu se pot abtine, sau nu vad nici un avantaj in a se abtine.
Au hormonu' mult mai rigid decat neuronu'.
Multe dintre relatiile alea "sanatoase" sunt de fapt relatii banale, care indeplinesc doar o parte din necesarul fiecaruia de sex si atentie.
Oamenii considera ca e mai bine sa se agate de prima persoana curata (sau nu), pentru a avea un backup.

| dullcat a răspuns:

Probleme psihologice ramase din copilarie, adolescenta sau chiar alte relatii de la maturitate.

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că așa e firea lui/ei.Asta nu se poate schimba. Dacă ar fi o persoană ok, ar spune bă nu mai merge, ne despărțim și apoi s-ar duce la altcineva.

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că viața e mult mai palpitanta când faci chestii interzise, abia atunci simți că trăieștibig grin

| anonim3248 a răspuns:

Înșală și bărbați și femei.

| Cristi9997 a răspuns:

Sa inteleg ca daca nu-i sanatoasa te simti mai putin vinovat daca inseli. Wtf.
Poate pentru ca nu vad mare lucru sa imparte corpul lor cu alte persoane(la fel de bune) cata vreme inca atrag.
Nea Ica sta urâtica sta cu nenea betivanu intr-o relatie fidela, numai pentru ca nu isi poate gasit altceva mai bun.
Cum si domnisoara cu faculta' insala drogatu pentru ca isi poate gasi altceva mai bun. Fiecare inseala intr-o mai mica sau mai mare masura.
Cum se face ca toti se cred fideli' da statisticile arata ca 80+90% din oameni inseala )))). Poate numai daca gasesti o persoana ce o citit unde in Biblie, deci avand asta incorporat in cap din afara.