| Paraschiv08 a întrebat:

Salut.
Deci vreau sa invit o fata in oras, mai subtil gen la prima vedere sa nu para o intalnire...Ii place sa citeasa si vreau sa-i zic daca vrea sa mearga cu mine la biblioteca, nu am mai fost pana acum la o biblioteca...Dar ma gandesc daca o sa-mi spuna de ce nu mergi singur, ce i-as putea spunde, un motiv de ce nu ma duc singur si sa mearga cu mine

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E aiurea sa o chemi la biblioteca.
Intreab-o simplu, eventual sa para spontan, daca vrea sa iesiti undeva (suc, cafea).

| alina2k18 a răspuns:

Pai spune-i ca stii ca ea e pasionata de lecturat si vrei sa te ajute cu alegerea unor cartiwinking
Sau daca o stii ca ea se duce la biblioteca intreab-o cand se mai duce ca vrei sa vii si tuwinking sa mergeti impreuna.
EVident, dupa ce va duceti acolo o intrebi daca vrea sa mearga si la un suc/cafea/ciocolata caldawinking
In caz ca mai intreaba de ce nu te duci singur baga si tu ca te-ai simti mai bine cu eawinking langa tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma gandeam ca intrebarea e scrisa de un copil de maxim 12-13 ani.Dar 17... e trist.Nu-ti fa griji in legatura cu motivul, isi va da si ea seama ce vrei de fapt si cel mai probabil va refuza.Depinde daca intr-un mod frumos sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat: n-o invita la biblioteca! laughing Suna penibil.

| Paraschiv08 explică (pentru anonim_4396):

Si atunci cum sa procedez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paraschiv08):

Cum ti s-a spus mai sus: o inviti la un suc, la o cafea.