| anonim_4396 a întrebat:

Salut dragii mei. Sunt baiat si am 14 ani. In weekend mama mea ma lasa doar pana la 12, iar daca stau pana la 1 nu prea ii convine, mai demult stateam pana la 2-3-4 si nu avea nimic, nu stiu ce are acum. Vreau sa stau si eu cu ceilalti prieteni ai mei deoarece si ei stau tot cam pe la 3-4, iar cand e scoala mama mea ma lasa pana la 11:30 - 12:00. Ce as putea sa fac ca sa ma lase mai mult? Macar pana la 1 cand e scoala si pana la 2-3 cand e weekend, toti prietenii mei stau asa, decat eu ma culc la aceste ore, ceea ce este foarte plictisitor si enervant. Am incercat sa o conving, sa ii spun ca toata lumea sta asa si ca e weekend, nu are ce probleme sa imi faca. Dar ei nu ii pasa, logic ca spune ca pe ea nu o intereseaza lumea. Cum sa stau si eu mai mult? Ofer funda

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mi se se pare absolut normal sa intri in casa la 12 noaptea. happy Fa activitatile pe care vrei pana la ora aceea. Altii nu stau atat de mult si nu se mai plang de asta. Daca prietenii tai si-ar pune rahat in par, ti-ai pune si tu? De ce sa faci ce fac si ei? Vezi de treaba si arata ca nu esti un viitor golanas caci doar aia stau pe strazi pana la 3-4. Probabil ca asa gandeste si mama ta.

| utilizator6969 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Hei, mersi de raspuns, poate chiar ai dreptate!

| Celcestietot a răspuns:

Păi depinde și de ce nu te lasă, ce activități ai tu în timpul zilei, ai de învățat pentru vreun examen, nu cunosc cum stă treaba la tine acolo. Totuși, este bine să te culci și devreme, pentru că ești în perioada de creștere. Dacă te culci la 3-4 dimineața, cine știe când te scoli și câte ore dormi vei fi dormit pe noapte.

| utilizator6969 a răspuns (pentru Celcestietot):

De exemplu cand ma culcam la 3-4 mai demult, dormeam pana la 12-13, fiind weekend, notele mele sunt unele foarte bune, activitati am chiar unele ok, adica ies pe afara, fac sport citesc carti etc.

| Celcestietot a răspuns (pentru utilizator6969):

Trebuie sa vorbesti mai mult cu mama ta, sa intri in profunzimea problemei si sa afli cauza. Lupta pentru visul tau, altceva nu prea ar fi de facut happy.