| Beyourself1245 a întrebat:

In cat timp isi face efectul mult dorit medicamentul "Serlift"? Tin sa precizez că mă simt chiar bine de când il iau (adică de 11 zile). Idei? *Fundă*

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cam dupa 4-5 saptamani are efectul maxim dar daca nu il va avea adica efectul mult dorit, roaga doctorul sa iti prescrie alt antidepresiv, sunt mai multe, se incearca fiecare pana se gaseste antidepresivul potrivit pentru tine. Poate fi asta sau altul.Sanatate multa!

| Lioana a răspuns:

Daca te simti bine si-a facut deja efectul.

| Beyourself1245 explică (pentru Lioana):

Da, dar tot imi mai bat repede inima, adica nu stiu cum sa-ti explic, cand deschid gura sa vorbesc vorbesc repede si pronunt gresit anumite cuvinte. Faza e ca mi se intampla rar rau de tot acum. Eu am Anxietate de 2 ani man, si inceput de Depresie, eu cred ca mai durează pana isi face efectul.

| Lioana a răspuns (pentru Beyourself1245):

Atunci continua tratamentul cat timp ti-a prescris medicul.