| anonim_4396 a întrebat:

Intai de toate specific " ca nu sunt nici rasist nici homofob ca sa nu fie discurtii idioate dupa.

Voi ce credeti, in 50 de ani Romanica "voastra" va fi condusa de tigani si unguri? Nu le am mult cu politica, nu m-a interesat niciodata cand sunt alegeri sau alteceva, dar mai nou am vazut ca tot ies ungurii in fata ca vor anumte zone din Romania, adica liimba lor sa fie cea vorbita si in scoli si magazine si peste tot. Mai nou tiganii vazand asta vor si ei "autonomie" laughing. Acum ca tot e vorba de tigani, credeti voi daca in 10 ani nu se va da lege sa nu mai aiba mai mult de 2 copii sau 1 ca la japonezi (parca) credeti ca in cateva decenii vor fii mai multi tigani pe straziile din Romania decat romani?

Specific din nou, nu e chestie de rasism asa ca lasati comentariile alea "la usa".

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Tiganii vor conduce Romania pentru ca fac mai multi copii si sunt uniti. Un singur copil e la chinezi dar o asemenea lege nu se poate da intr-o tara democrata. Chinezii, arabii si tiganii vor conduce Europa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

As vrea sa stiu ce legatura are subiectul cu homofobia?

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Cand ma mai gandesc la unele cuvinte, in capul meu au alt inteles si am incurcat pe asta laughing. greseala mea cu "homofobia"

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu cred ca ungurii au mari sanse sa-si primeasca autonomia.

Nu pot spune insa acelasi lucru despre tigani care spre deosebire de romani se puiesc in draci. Mi-e tare teama ca peste 50 de ani ar putea ajunge nu chiar majoritari dar pe-aproape. Situatia ar putea sa se schimbe doar daca va creste semnificativ nivelul de viata.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Sa inteleg ca nu crezi ca vreun viitor presedinte va baga acea lege cu doar un copil la tigani a?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba eu chiar mi-as dori. Nu stiu daca unul, cred ca doi ar fi mai corect. Din pacate o astfel de lege e contrara drepturilor omului si nu, nu s-ar da niciodata. Presedintele nu da legi, ci doar le promulga. Parlamentul face legi.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Naspa asa. in 5 decenii sau mai mult o sa se numeasca Rromania laughing. soarta, ei i-au lasat in tara.

| Dariusuu a răspuns:

Nici eu nu le am cu politica dar orice persoană simte că merge tot mai rău.

Cum naiba să trăieşti bine când ei se întrec la furat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta numai intrebare serioasa nu e.

| Mechanix a răspuns:

Ăștia nu respectă legi mai stricte, crezi că o să o respecte pe asta cu numărul de purad...ă...copii?