| Smecherul_Cristi_1997 a întrebat:

Salut, ma numesc Cristi, am 15 ani, am o problema, de ce cand sunt cu baietii vorbesc, nu sunt timid sau chestii din astea si cand sunt cu fetele... ma rusinez, nu stiu ce sa zic, nu pot nici s-o privesc in ochi ca ma rusinez complet, cand iesim pe afara doar noi 2 ma simt nasol ca aproape numai ea vorbeste sau ma intreaba lucruri, de exemplu cand vorbesc cu fetele zic doar Buna, ce faci? in continuare... gata m-am blocat in 3 zile fata s-a despartit de mine si 100% fiindca nu vorbeam, eram tacut, timid, aveti niste sfaturi ce sa vorbesc cu ele sau din astea?! va rog frumos

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Obiectivul tau este sa afli cat mai multe despre fata. O intrebi ce face dupa scoala, ce face in weekends, ce i-ar place sa faca daca ar putea alege, ce filme, muzica, sport, carti ii plac, daca merge in excursii.
In primul rad ca ii va face placere sa vorbeasca despre ea. Tuturor ne place sa vorbim despre noi. Afland ce ii place vei sti unde poti sa o invite si ce sa discuti cu ea. Face sens?

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

O să-ți treacă pe viitor.
Pentru început, schimbă-ți numele.