| Dragosgan a întrebat:

Salut prieteni de pe TPU.In seara asta nu prea am ce face si vreau sa va pun niste intrebari comune:Cum ati descoperit voi TPU? Ce va facut sa va logati? De ce ati inceput sa contribuiti? Va place TPU?
Acestea sunt intrebarile mele. Sper sa raspundeti la ea si peste catva timp va voi spune cum am descoperit eu TPU. Spor la scris.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

1.- Eu am fost informata de fiica mea, care a navigat prima data pe acest site, inca din luna decembrie 2008, l-am vizitat si eu si mi-a placut.
2.-Am vrut sa fiu de folos celor care au nevoie de un sfat, de o indrumare, de un cuvant de incurajare sau de o alta parere decat cea pe care ei au avut-o deja, la tema pusa in dezbatere.
3.-Sunt un om altruist si simt nevoia sa fiu de folos si in acelasi timp, fac schimb de pareri cu alti useri si asa aflu si eu multe lucruri interesante. Am dat destul de multe raspunsuri, unele mai elaborate (adica mai lungi), la temele care erau mai complexe, pentru a ma face inteleasa si pentru a fi intr-adevar folositoare celor care s-au adresat acestui site.
4.- Imi place site-ul si pana voi considera ca pot fi utila, voi naviga pe el.
Sper ca sa raspundem, toti userii care navigheaza pe TPU, acelei idei care a stat la baza infiintarii site-ului, ca dorim sa facem un pic lumea mai buna, mai civilizata, mai constienta ca, viata trebuie traita, in mod frumos si responsabil si ca, nu este totul o joaca ce se intampla in jurul nostru ci, este viata adevarata, in care trebuie sa ne implicam.
Doresc ca acest site sa ajunga lider de audienta si pe viitor, asa cum, de altfel, el este si in prezent.
Un gand bun tuturor userilor si te felicit pentru intrebarile tale, ele dau dovada de maturitate si sunt convinsa ca, atunci cand ne vei spune motivele tale, vom vedea ca, tu intr-adevar esti un om profund care are multe de oferit acestui site. Mult succes in continuare si multa sanatate.

6 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Am gasit TPU...pe Gustos.ro...Imi plac provocarile si am incercat noi retete gasite pe acest site...si ...am vazut si TPU-ul...am vrut sa vad despre ce este vorba...si cand am vazut iintrebarile copiilor de pe site, n-am rezistat tentatiei de a le raspunde. De fel raspund la intrebari atunci stiu sa raspund... daca gasesc un raspuns asemanator la intrebare, nu mai raspund...De fel am putin timp liber, de aceea intru pe TPU atunci cand reusesc sa am cateva minute libere...si sincer, sunt fericita cand pot ajuta pe cineva cu un raspuns! Imi place site-ul...este minunat sa poti ajuta neconditionat pe cineva atunci cand are nevoie!

| arysa a răspuns:

Intr-o zi eram foarte suparata si cautam pe google raspunsul la problema mea. Am gasit site-ul TPU si mi-au placut foarte mult raspunsurile date asa ca am aruncat o privire pe site sa vad cam care e treaba. M-am logat gandindu-ma sa mai intreb cateva lucruri dar le-am gasit la sectia:cauta intrebari si raspunsuri" si nu a mai fost nevoi sa le pun. Apoi am raspuns din pura intamplare, pur si simplu stiam raspunsul si m-am gandit ca pot sa-mi dau cu parerea. Da, imi place TPU pentru ca aici am gasit solutii pentru unele dileme/probleme, ma relaxez navigand pe site, ma bucur cand pot sa fiu de folos, ma amuz de unele intrebari si raspunsuri; deci e un remediu foarte eficient anti-plictiseala.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu mi-a zis nimeni nimic de acest site pur si simplu din intamplare am dat peste el si am vrut sa imi fac cont pe el desi nu intram pe el rareori si de ceva timp intru fff des

| g_7133 a răspuns:

Pai eu am descoperit TPU dupa google cautam raspunsul la o intrebare si l-am gasit aici happy. Pai am vazut ca aici primesti ajutor si ca sunt persoane de treaba happy .de contribuit, contribui la intrebarile pe care le stiu si pentru ca pana la urma este si un tes pentru mine happy sa aflu cat de multe stiu si bineinteles prin raspunsurile celorlalti invat mult mai multe happy. Si nu in ultimul rand : DA, imi place TPU.

| Justmeee a răspuns:

Pur si simplu am vrut sa aflu parerile unor oameni...si am descoperit acest site... mi se pare un site interesant si folositorbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pura intimplare.