| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt raluca mi-am cumparat un aparat foto samsung ES70 si mi-am comandat de pe un site baterie si cablu de incarcat, inca astept sa ajunga! Si am observat un punctulet negru pe ecranul aparatului! Nu am apasat pe ecran nu am facut nimic! oare afecteaza ecranul? De ce s-a facut acel punctulet? Sper sa imi raspunda cineva, sunt foarte ingrijoarata, multumesc mult

2 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Buna Raluca,
Punctuletzul tau poate fi un pixel mort. Daca este un pixel mort, il poti duce la garantie, asta daca te deranjeaza, daca nu te deranjeaza nu afecteaza cu nimic aparatul. Pozele ies ok, sau acel punct apare si pe poze? Daca apare si pe poze, ori e vorba de un mic "gunoi" pe lentila, incearca sa o stergi, ori un mic gunoi in interior, si asta e partea najpa, pentru. ca trebuie dus la garantie pentru. curatare (daca il desfaci tu risti sa-l strici si sa pierzi si garantia, daca ai una tongue). Asta doar daca apare si pe pozele facute. Toate bune Raluca, sa-l stapanesti cu placere big grin

| IulianDep a răspuns:

E doar un pixel mort. Daca l-ai luat de la o firma serioasa cred ca se poate inlocui cu alt aparat nou. Daca vrei un altul, dam gratuit la un concurs aici http://bit.ly/bZrbyY