| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

acum 5 zile mi-am facut un tatuaj si a inceput gen sa se ia culoarea lui si ramane alt strat dupa acea piele de culoare mai deschisa foarte urata, ce inseamna?

5 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Ar ajuta sa pui o poza, din ce ai zis nu prea se intelege cum arata si ce se intampla

| Denisa0954 a răspuns (pentru Teodor_Gabriel_1999):

Din ce se vede acolo, e din cauza ca ai pus prea multa crema si nu a putut să respire pielea. Ai mai ținut cumva acoperit cu folie?
Spală tatuajul cu apa călduță și sapun antibacterian, dimineata si seara si vreo 2 zile nu mai. unge tatuajul cu crema. Vezi daca dispare.

| Teodor_Gabriel_1999 explică (pentru Denisa0954):

Da am pus multa crema din pacate am pus o crema si dupa folie cand am iesit seara dar am tinut folia 30 de minute

| Denisa0954 a răspuns (pentru Teodor_Gabriel_1999):

Nu mai pune deloc folie. Nu patesti nimic Dacă ieși cu el asa. Ai grija cu crema. Trebuie un strat foarte subtire