| 1234568807 a întrebat:

Salut TPU, ce parere aveti despre ce i s-a intamplat lui activistul buzoian in urma cu cateva zile? Credeti ca a meritat-o? Din cate am inteles s-ar fi certat cu niste tipi care vindeau gaini si gainile ar fi avut gripa aviara si de acolo a pornit circul.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E loc de pareri?
nu e destul de clar ce s-a intamplat?
a deranjat o mica mafie locala si si a luat-o ca doar nu il proteja politia. daca nu era cazul promovat de media aia erau inca liberi si il cautau sa ii mai dea vreo doua.

| 1234568807 explică (pentru suntserios):

Daca nu se filmau toate alea, politia nu ar fi actionat deloc, si din cate am inteles, agresorii au fost lasati liberi ca cica nu reprezinta un pericol, asta ce inseamna? Ca in tara asta coruptia e in fruntea clasamentului, daca era cineva din familia acelui procuror, ii baga in puscarie pana isi vedeau ceafa, dar daca e vorba de altcineva ii lasa liberi ca nu sunt periculosi, traim intr-o tara de tot cacatu

| mgtow a răspuns (pentru 1234568807):

Dupa 1 zi i.au luat din nou

| 1234568807 explică (pentru mgtow):

Mii se pare normal, indivizii aia sunt foarte periculosi si nu ar trebui sa fie liberi, ca pentru niste gaini sunt in stare sa urmareasca omu pana il omoara, procurorul ala care a zis ca indivizii nu reprezinta un pericol public, ori e prea prost, ori mana in mana cu agresorii, sau cine stie, au scapat chiar cu spaga

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca i-a placut activismul atunci sa suporte consecintele

| 1234568807 explică (pentru mgtow):

Corect, eu ma mir ca in 5 ani de zile de cand face activism, abia acum si-a luat-o

| CostinAlamariu a răspuns (pentru 1234568807):

Ce e cu voi oameni buni? Luati apararea unor gorile mafiote?

Ar trebui sa va aratati tot respectul si recunostinta pentru oameni ca el care isi risca viata ca sa scada activitatea infractionala.

| 1234568807 explică (pentru CostinAlamariu):

Eu nu sunt de partea agresorilor, dar ma gandesc ca si el e de vina ca isi baga mereu nasul peste tot si deranjeaza lumea, nu o sa schimbe tara asta daca se duce mereu si se cearta cu niste amarati care vor sa faca un ban din vandut niste gaini sau din vanzatoarele care nu dau bon fiscal la magazin, adevaratii infractori si interlopi sunt in parlament, le poate face el ceva? Eu zic ca nu

| CostinAlamariu a răspuns (pentru 1234568807):

Pai chiar asta trebuie sa faca sa-si bage nasul ca daca nu-si baga nasul atunci mongoloizii aia împuțiți de moldoveni fac ce vor ei.

Ia zi ba desteptul pamantului, nu te-ai saturat de aroganta mafiotilor? Nu te-ai saturat de tampitii care ne distrug țara de jos?

Ca stiu si eu ca sunt hoți în parlament dar pe ăia n-ai nicio sansa sa-i atingi, dar măcar gorilele astea proaste le poti baga la racoare.

Deci nu mai da vina pe oameni ca isi baga nasul ca fix mentalitatea asta idioata PUR ROMÂNEASCĂ de a nu ne baga nasul pe nicaieri ne-a adus in rahatul infect in care suntem acum!

Asa ar trebui sa facem toti! Sa ne bagam toti nasul peste tot pana îi eliminal de tot pe infractori

| 1234568807 explică (pentru CostinAlamariu):

Pai si ai vazut ce se intampla cand te iei de astia, ti-o mai si iei, activismul are si mulre riscuri, daca ti-ai ales sa faci asa ceva, suporti si riscurile, nu e prima oara cand i-a bataie, din cate am inteles l-a batut chiar si un primar

| CostinAlamariu a răspuns (pentru 1234568807):

Pai si ce? Te doare pe tine de grija lui? Si-a luat el bataie si acum comentezi de parca tu ai luat bataie.

De ce trebuie sa dai vina pe el si sa zici ca si-o merita fiindca "isi baga nasul". Bai baiete tu stii cum functioneaza lumea reala?

In lumea reala ca sa rezolvi probleme trebuie sa suferi, altfel e imposibil sa rezolvi probleme.

Asa le zici si soldatilor care au murit pe front pentru apararea țarii? Asa o sa zici ca au meritat sa moara fiindca si-au bagat nasul?

Ba omule, tu nu intelegi ce inseamna un act de eroism si sacrificiu impotriva oamenilor rai?

| 1234568807 explică (pentru CostinAlamariu):

Eu ii apreciez munca activistului, si e de respectat ca de 5 ani de zile incearca sa faca dreptate, dar degeaba incearca sa schimbe coruptia, ca el incearca doar cu niste piese de sah, regii sunt sus, regii la hotie si coruptie, iar in legatura cu militarii, ei pentru asta sunt, sa apare tara, dar activistului ce ii se ofera ca incearca sa faca dreptate? crezi ca o sa ii ridice cineva statuie sau o sa aiba mormant de aur? Pun pariu ca peste o saptamana deja o sa se uite cele intamplate si nu o sa mai aprecieze nimeni cat se sacrifica acest activist sa faca dreptate in tara asta unde degeaba incearca un pompier sa stinga un incediu daca ceilalti stau deoparte, daca intelegi metafora