| Luci88 a întrebat:

dc cand vreau sa salvez ceva de pe net, pe laptop imi zice : C:\Users\TEMP\Desktop\msgr11us(1).exe nu poate fi salvat deoarece nu aveți dreptul de a modifica directorul.

Modificați permisiunile asupra directorului și încercați din nou, sau încercați să salvați în alt loc.

imi puteti zice si mie ce am facut dse nu mai pot salva? funda *

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Msgr11us - inseamna instalul de la Yahoo Messenger 11. In alta ordine de idei, ai parola pusa pe contul de administrator si nu poti instala nimic. Nu pot decat sa te invat cum scoti sau anulezi parola de administartor fara sa stii actuala parola dar nu stiu daca o sa te descurci ->>> Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus.

Succes!

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu ai permisiuni de administrator! Da click dreapta pe -> msgr11us si ->run as administrator->apoi instaleaza messengerul.

| Luci88 explică (pentru neluL):

Dar nu am mess in pc ca l-am sters tot. sila admin ao o lacata. ce sa fac sa scot lacata aia?

| Luci88 explică (pentru neluL):

Faza e ca nu am parola, e fara parola, doiar dau enter si merge. si totusi nu inteleg dc nu ma lasa sa salvez nimic in pc

| neluL a răspuns (pentru Luci88):

Cate conturi ai pe acel calculator?

| Luci88 explică (pentru neluL):

Gagicutza_sexi2000 baga te rog id, nelul

| neluL a răspuns (pentru Luci88):

Nu pot sa folosesc messenger aici unde ma aflu! Doar seara dupa ora 22 ora Romaniei.

| neluL a răspuns (pentru Luci88):

Msgr11us - inseamna instalul de la Yahoo Messenger 11. In alta ordine de idei, ai parola pusa pe contul de administrator si nu poti instala nimic. Nu pot decat sa te invat cum scoti sau anulezi parola de administartor fara sa stii actuala parola dar nu stiu daca o sa te descurci ->>> Reseteaza parola de Administrator in Windows, fara a cunoaste vechea parola. Incearca! Intra in meniul Start --> Run, tasteaza CMD si apasa Enter. Apoi scrie comanda "net user USERNAME password", unde username este userul a carui parola doresti sa o schimbi, in cazul tau administrator si password este parola dorita. O sa ti se ceara sa introduci parola de 2 ori. Daca doresti sa o stergi (lasa userul neparolat) da click pe Enter cand iti va spune sa introduci parola.
Daca computerul e inchis si nu poti intra pe el decat cu parola porneste-l, apasa F8 si alege Safemode with Command Prompt Only. Acesta va boota in modul DOS unde poti reseta parola folosind comanda de mai sus.

Succes!