| Luci88 a întrebat:

C:\Users\anduta\Documents\New folder\avast_free_antivirus_setup.exe nu poate fi salvat deoarece nu aveți dreptul de a modifica directorul.

Modificați permisiunile asupra directorului și încercați din nou, sau încercați să salvați în alt loc.

Asta imi zice cand descarc ceva de pe net,am incercat in toate locurile sa salvez si tot asa imi zice.cum adica sa modific Directorul?ajutati-ma ce sa fac sa nu imi mai apara acesta caseta , Sau se poate instala un antivirus direct, fara sa il salvezi in calculator?sau un antivirus care sa scaneze laptopu fara sa il instalezi nu stiu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa inseamna ca parintii au instalat Parental Control si pesemne au bifat interdictia pentru multe site-uri, inclusiv pentru programe antivirus. Vorbeste cu parintii tai sa seteze Parental Control numai pentru anumite site-uri.
De asemenea incearca sa descarci un alt browser si sa bifezi ca este pentru toti userii(debifezi Run as Administrator), apoi din acesta o sa poti accesa programele antivirus. Succes!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa ai vreun virus ce impiedica instalarea.
Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.
Daca nu merge asa incearca cu un scanner online, de ex. de la BitDefender.
Dupa aceea cred ca o sa poti instala si antivirusul. Succes şi numai bine!

| Luci88 explică (pentru Ioandelasal):

Nu Pot instala nici bitdefender, imi zice CA Firefox nu permite modificarea fisierului necesar! ce sa mai fac?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Luci88):

Nu trebuie sa instalezi BitDefender. Foloseste scanner-ul online de la acesta, de aici: http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html, dai Porneste scannerul de pe butonul verde. Succes!

| Luci88 explică (pentru Ioandelasal):

Firefox nu si poate modifica fisierul necesar!
asta imi zice cand dau scanare, da sa se instaleze in Mozilia, dau permite.si nimica.

| LionDen a răspuns:

E o chestie de la Mozilla, presupun ca asta folosesti.Incearca sa muti in alt folder programul,sa vezi ca merge. Daca nu,incearca sa dai click dreapta atat pe folder cat si pe fisier apoi dai properties si debifezi Read-Only, in caz ca este bifat, altfel nu prea am idee.

| Luci88 explică (pentru LionDen):

Am debifat Read Only si tot nu pot descarca!
Care Folder sa il mut siunde?

| LionDen a răspuns:

Incearca sa folosesti Internet Explorer(este in windows)start/all programs/internet explorer. daca apare aceeasi problema, nu stiu.

| Luci88 explică:

Intru in Parental Controls, zice asa,
One or more administrator acounts do not have a passwors as long as an administrator accounts has no password, any user can bypass or turn off parental controls, Click here to add a password For these acounts.

si cand dau click
imi apare sa scriu 3 parole
ce e si asta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Luci88):

Daca este asa inseamna ca parintii au instalat Parental Control si pesemne au bifat interdictia pentru multe site-uri, inclusiv pentru programe antivirus. Vorbeste cu parintii tai sa seteze Parental Control numai pentru anumite site-uri.
De asemenea incearca sa descarci un alt browser si sa bifezi ca este pentru toti userii(debifezi Run as Administrator), apoi din acesta o sa poti accesa programele antivirus. Succes!