| DonyHD a întrebat:

deci cineva imi trimite un LCD de 94 cm prin Fan Courier azi din Oradea, in cat timp ajunge in Bucuresti si mi-l aduce la usa? si fan courieru lucreaza si in weekend, sau daca nu vine pana vineri trebuie sa astept tot weekendu? mersi anticipat, funda.

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In 48 de ore ajunge la usa! Da ti-l aduce la usa. Lucreaza pana sambata ora 14.00, duminica liber, de luni program normal.
Poti sa urmaresti coletul aici:
http://www.fancourier.ro/awb-tracking/

| WarriorInReserve a răspuns (pentru neluL):

Hahaha,bună gluma.
Eu am aşteptat 96 de ore pentru 93 de km.
Fan courier e cea mai retardată firmă de curierat rapid.

| neluL a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Daca stai prin cine stie ce coclauri...e normal!

| WarriorInReserve a răspuns (pentru neluL):

Faci maxim o oră jumătate cu maşina.
Ce firma lui peşte de curierat rapid e care îmi spun la telefon că pe ei îi fac 93 de km şi că nu poate să vină că n-au maşină?
Cu Sprint Curier n-am avut probleme.
Fan curier e de rahat.

| neluL a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Daca nu ai de unde alege, ce faci? Asa mai sunt si alte firme probabil mult mai bune (Urgent Curier de exemplu) care nu au oficii in toate orasele din provincie! Daca esti obligat sa lucrezi cu o firma, atunci lucrezi cu ce ai. De exemplu Sprint Curier in Oradea nu este!

| WarriorInReserve a răspuns (pentru neluL):

Am lucrat cu aia pentru că n-am avut de ales. Cu firma aia de rahat lucrează eMAG-ul. Dacă era să aleg îţi dai seama că alegeam alta.

| DonyHD explică (pentru neluL):

Mersi pentru raspuns si pentru link-ul ala dar oricum nu prea ma ajuta cu nimic imi spune doar data expedierii 19 iunie si restul sunt goale.

| neluL a răspuns (pentru DonyHD):

Inseamna ca expeditorul nu a bifat si casuta AWB din formularul de trimitere.
Cu placere!

| neluL a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Eu am lucrat cu toate chiar si cu Posta Romana si cel mai multumit de fapt surprins am fost de DHL. Am primit un colet(documente) trimis din Italia in 6.30 ore! In 3 ore era la Bucuresti si alte 3.30 ore a m-ai facut de la Baneasa in oras (15 km) big grin

| Castorul a răspuns:

Fan courierul de regula livreaza de azi pe maine happy Adica daca a depus coletul in dimineata asta (sau pana dupa-masa) atunci teoretic acesta pleaca in noaptea asta si maine il ai happy
Da, lucreaza si in week-end, sambata adica happy