| SunnyDay00 a întrebat:

Buna!happy......Am o intrebare... Port aparat dentar de cateva luni,iar azi am mancat o bomboana tare si s-a rupt un bracket metalic! Pot sta si fara el,dar imi va afecta cumva dantura, pana luna viitoare cand ma duc iar la dentist? Si apropo,este bracketul de pe ultimul dinte, din spate, deci nu cred ca ma afecteaza prea tare.Voi ce credeti?=_=...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Cel mai bine este să mergi la medicul stomatolog, acea măsea se v-a înghesui deoarece ceilalţi dinţi şi măsele o să se îndrepte. Nu cred că îţi doreşti ca acea măsea să fie strâmbă. Fă-ţi programare cât mai repede la dentist, doar aparatul tău dentar este în garanţie.

| SunnyDay00 explică (pentru FemeiaPisică):

Offf,da,ai dreptatelaughing.......ms de raspunssmug

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știi că nu ai voie să mănânci bomboane, alune, semințe?
Mergi la medicul ortodont pentru montarea altuia.
Pa, pa.

| SunnyDay00 explică (pentru Legiuitoarea):

Ba da, stiam, dar am crezut ca nu se rupea, deoarece bomboana nu era chiar asa tare....In fine, merci de raspuns!