| mamiloca a întrebat:

Revin cu o surpriza pentru voi, am reusit sa ma inscriu la profesionala dar la "textile". Faza e ca e fainutz, dar totusi am reluat clasa a9-a eu care trebuia sa fiu a 11-a acum si am 17 ani impliniti. Fiti atenti la ce m-am gandit, sa faci cele 11 clase, dupa inca 2 clase +bac, asta insemnand inca 4 ani, si atunci voi avea 20-21 de ani, v-am mai zis de ce am renuntat la scoala, din cauza unei probleme si m-am gandit sa ma reapuc iar, azi profesorul nostru ne-a tinut un discurc lung, cum ca daca nu ai nici-o meserie sau macar profesionala ca nu poti ajunge nicaieri, si chiar asa este. mi-a zis ca profesionala este foarte buna, e la fel ca liceul numai ca trebuie sa invetzi si meseria data. Voi ce ziceti, sa ma duc in continuare? si asa nu este tarziu. Apropo eu fiind repetent nu mai imi dau bursa de 200lei/luna, si daca m-as transfera la alt profil, as primi-o iar? dar oricum nu ma interesea-za banii, important este sa sa termin liceul asta odata, simt ca dureaza o vesnicieeeeeeee. Astept raspunsurile voastre, va rog fara jigniri!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si daca m-as transfera la alt profil, as primi-o iar? Nu.