| CristiB93 a întrebat:

Vorbesc cu o fata pe Facebook de un an si ceva. Intre noi e o distanta de 300 de km. Ne-am vazut de doua ori pana acum in realitate. Ea ma iubeste mult si sa tinut si se tine de mine foarte tare de multa vreme. Eu nu am prea vrut inca de la inceput fiind-ca e la distanta si e mai mare cu 4 ani ca mine. Eu 23 ea 27. Apoi dupa ce ma convins sa merg la ea si am vazu-to in realitate, nu prea mi-a placut de ea. Are cateva probleme de sanatate si felul in care merge e ciudat putin genunchii apropiati, nu ma atrage deloc. Chestia e ca nu stiu ce sa fac pentru-ca eu nu simt ca o iubesc,dar in acelasi timp o apreciez pentru-ca e foarte cuminte si de treaba, dar in acelasi timp ma gandesc ca nu ma atrage deloc si nu simt nimic gen indragostit sau placut in sensul de iubita si ma port foarte rece cu ea si doar asa ca prieten dar ea isi face iluzii si zici ca nu a mai vazut alt om pe lume. Mie naspa si nu pot sa i spun, dar nici pe deplin convins ca vreau sa renunt la ea. Sunt foarte confuz si nu stiu ce sa fac, mi e frica daca renunt pe urma o sa regret,, dar ma gandesc si ca daca o accept sa se mute la mine nu o sa fie bine daca mie mi e rusine sa merg cu ea pe strada sau sa o prezint la ai mei. Sunt foarte incurcat, ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te inteleg e greu de luat o decizie, dar macar dragoste ati facut?

| LoveSleep a răspuns:

Desparte-te de ea. E mai bine decât s-o faci sau s-o înșeli mai târziu.

| CristiB93 explică (pentru LoveSleep):

Si sa nu tin cont ca e de treaba si cuminte?

| Doub a răspuns:

Te desparţi de ea, doar nu vrei să stai cu persoana de lângă tine de milă.

| CristiB93 explică (pentru Doub):

Chestia e ca nu prea am curajul sa ma despart. Stiu ca as faceo sa sufere si nu stiu cum as putea sa fac sa nu sufere

| Doub a răspuns (pentru CristiB93):

Dude, cui îi pasă de faptul că e deşteaptă şi cuminte dacă tu nu eşti deloc atras de ea?
Fii bărbat şi nu-i mai da atâtea speranţe. Indiferent ce ai face o să sufere, nu te mai minţi atât. Spune-i ce ai de spus, nu-ţi îngreuna viaţa. Dacă o să apară o tipă în viaţa ta de care o să te îndrăgosteşti, ce o să faci? Haideee, ai iniţiativă.

| CristiB93 explică (pentru Doub):

Usor de zis.

| Doub a răspuns (pentru CristiB93):

Ştiu că e greu, dar gândeşte-te serios cât merită să îţi iroseşti viaţa.

| LoveSleep a răspuns (pentru CristiB93):

Nu poți să faci să nu sufere, dar relația aia nu are viitor și e mai bine să termini acum decât mai târziu. Gândește-te că te plictisești și nu mai ești atras de o persoană după un timp, dar tu pornești direct din ipostaza asta, deci e și mai rău.

| CristiB93 explică (pentru Doub):

Chestia e ca nu irosesc nimic ca nu sta cu mine, doar vb prin mesaje si i raspund cand ma plictisesc si nu am ce face. Dar nu mia vreau sa continuie sa si mai faca sperante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti place tie de ea sau iti e frica ca nu le place altora?

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi place mie

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Atunci scapa de ea. De curiozitate, daca vrei, trimite-mi si mie o poza cu ea, sunt curios cat de urat arata. laughing

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Nu e urata. Are un defect de mers. Adica merge intr-un fel ciudat cu genunchii mai apropiati unul de altul. Asta ma deranjeaza si mai sunt si alte chestii.