| Denn97 a întrebat:

Salutare…

Am o mare nelamurire,va rog sa ma ajutați cu o părere. Dacă eu ies cu un prieten,ne cunoaștem de f mult timp,îl plac și tin la el,dar nu știu dacă este sentimentul reciproc. El este căsătorit,ne căutam aproape in fiecare zi …De exp astazi m-a căutat sa ieșim afara și in drum spre casa era sotia lui cu prietenele la o masa in fata blocului și ne-am oprit acolo,eu aproape ca nu am scos mai nici o vorba pentru ca nu ma asteptam sa stau la masa cu sotia lui … el a vb pentru cunoștea pers respective,iar acum nu mai inteleg nimic…când vb prin mesaje îmi tot trimite emoticoane de îndrăgostit,inima,pupici si altele… M-am simțit f prost sa stau cu pers pe care o plac la masa și cu sotia lui… și sa ii văd cum își zâmbesc unul la celalalt,dacă nu ma place sa zicem atunci de ce ma mai caută sau ma caută pentru ca ma place și ca sa nu își de-a seama sotia, el joaca teatru? Rog o părere, mulțumesc!

9 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Dacă este prieten cu tine asta nu înseamnă că trebuie să te placă. Tu te auzi? E căsătorit omul! Cred că mai bine ar fi să te îndepărtezi de el. Măcar rămâneți prieteni și spune-i că nu-i okay să-ți trimită pupicuri emoticoane. Ar trebui să-i spui, este spre binele lor. Dar din ce zici tu pe aici... eu înțeleg că tu vrei ca ei să se despartă.
Eu cred că nu e normal ce întrebi dar în fine...

| Denn97 explică (pentru sammie):

Nu,întreb dacă e normal sa îți trimită pupicuri. Nu inteleg dacă el ma vede ca pe o prietena sau mai mult de atat dacă trimite emoticoanele acelea.

| sammie a răspuns (pentru Denn97):

Acelea sunt ok. Îți poate trimite și în sens de prieten. Nu le lua ca pe un semn.

| Denn97 explică (pentru sammie):

Ok,mulțumesc frumos pentru sfaturi!

| Continchiscontsters a răspuns:

Când totul este atâta de evident și tu ști atâta de multe multe căci totul este pe față ști foarte bine ca ieși și îți place de un om cu soție acasă ești conștientă de tot ba mai mult de atâta accepți sa și ieși cu el apoi vi și spui ca el râdea la soția în fața ta laughing)))) tu ce cauți cu un bărbat însurat? Cu femeie acasă? Ala oricum nu o iubește cu Adevărat dacă iese și cu tine și cu ia cu toate ca tu ști totul din înainte deja laughing)) doar ca femeie aia nu știe nimic de voi doi singurul om nevinovat este femeie aia căci voi doi nu-i deloc bine ce faceți și de asta ești conștientă tot din înainte foarte bine deci ce vina are femeie aia ca el se vede cu alte femeie pe ascuns pe la spatele ei? Tu ști de ia de mult ești foarte bine conștientă de absolut tot acea femeie este într-o căsnicie cu un om care nu iubește cu Adevăratăl și cu*var.

| Denn97 explică (pentru Continchiscontsters):

Nu știu dacă ma considera prietena sau mai mult.

| VelicanEmilia a răspuns:

Mie "relatia" asta nu-mi inspira nimic.
La el pare doar o simpla prietenie si imi pare ca tu te-ai cam aprins tare.
Desi iti trimite emoticoane, te cauta sa iesiti, tot nu vad ceva care sa-mi lase impresia ca si-ar dori si altceva cu tine.
Nu ne-ai dat detalii prea multe, nu ne-ai zis daca v-ati sarutat sau altceva.
Ca a iesit cu tine, ca te-a dus la masa unde era si sotia lui, inseamna ca sotia lui are incredere-n el iar el nu s-a ascuns de ea, ba dimpotriva.
Daca spui ca va cunoasteti demult, nu mai esti o amenintare pentru sotia lui, pentru ca probabil i-a povestit de tine.

| Denn97 explică (pentru VelicanEmilia):

Niciodată nu ne-am sărutat. De 7 ani ne cunoaștem, dar de ce îmi trimite emoticoanele acelea?

| Denn97 explică (pentru VelicanEmilia):

El are f mare încredere in mine, ne spunem absolut orice, acum 5 luni filtra cu mine… și-a schimbat tel mobil și nici măcar nu s-a omorât sa salveze nr meu de tel din vechiul tel… mereu când ne vedem imi pov de sotia lui, acum nu știu ce sa inteleg pentru ca in trecut filtra cu mine, ma gândesc ca și-a dat seama ca îl plac.