| Amidamaru98 a întrebat:

Salutare happy Credeti ca mai sunt fete care isi vad de treaba lor? Cuminti, linistite etc... eu cred ca sunt dar foarte putine.
Si unde le gasesti?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu te cuplezi cu un baiat cuminte, timid?

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt foarte multe de altfel, dar alea cuminti si cinstite nu stau pe Instagram sau alte site-uri de socilizare ca sa flirteze si sa piarda vremea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt.
Doar ca nu sunt cele mai atragatoare laughing

| Drimmero a răspuns:

De ce nu, sunt chiar o gramada dar unii nu aveti ochi sa le vedeti sau ele nu va plac, va curg balele dupa Corina dansatoarea din club.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt grase mai figurante decat o dansatoare. Lol

| relian a răspuns:

Normal toate fetele is vad de traba lor,fiecare cu treaba ei laughing Orice treaba tot treaba este nu? Si alea care stau la colt tot cu treaba sunt acolo,zic eu happy
Femeile siau luat lumea in cap din cauza TV-ului si ce se arata pe la tv.
Toate posturile promoveaza viata usoara,apoi femeile se uita si gindesc,oare eu nu pot,uite asa toate incep sa viseze la cate mai stiu eu ce fotbaloist,cintarest, manelist, etc toate se viseaza asistente, dar nu de alea medicale, asistente stii tu de care laughing

Toate astea is cu treburi, deci fetele is vad de treburi laughing

| LoveSleep a răspuns:

Pai daca ele isi vad de treaba lor si tu iti vezi de treaba ta, nu ai cum sa le gasesti.

| SilentRain a răspuns:

Nu mai exista de aproape 1000 de ani, nu mai cauta

| Hammurabi a răspuns:

De ce?
Restul ce crezi că fac? laughing

| Amidamaru98 explică (pentru Hammurabi):

Umbla din barbat in barbat laughing)

| Hammurabi a răspuns (pentru Amidamaru98):

Păi dacă ar fi așa, ai mai vedea pe-aici atâția bărbați/băieți plângându-se că sunt singuri și că n-au noroc în viață? laughing

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai baieteii astia care se plang au vorbit cu fetele astea altfel nu s-ar mai plange.laughing

Citeste si tu citatul ala de pe Facebook, nu e a ta, e doar randul tau sad

| Drimmero a răspuns (pentru Anonim67377882):

Nu e vorba neaparat ca e randul tau, ideea e ca trebuie sa o faci sa ramana, sa intretii relatia, atractia, adica multi barbati fac o greseala destul de frecventa, isi neglijeaza femeia, nu mai lupta pentru relatie, intervine comoditatea "lasa ca e a mea si nu mai trebuie sa fac nimic" nu prea e asa.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Drimmero):

Cum s-o faci sa ramana? La ce te referi mai exact? La comunicare?
Comoditate e in orice relatie. Daca dai de una care e deschisa la noi oportunitati poti sa faci ce vrei tu ca oricum se plictiseste de tine... Eu femeile care le-am vazut serioase in relatii, dintre prietene nu le vad pe tinder sau plimbarete cand cu unul cand cu altul. Ori online incontinuu.

| Brizbriz a răspuns:

In singurul loc unde sunt... in istorie:
https://www.google.com/search?q=Audrey+Hepburn
go get them tiger;))

| oglindasultanului a răspuns:

Despre cine vorbesti? Toate sunt cuminti si isi vad de treaba lor cand sunt acasa la ele si rasfatate, daca nu o rasfeti, posibil sa nu fie cuminte, iar daca nu e la ea acasa, posibil sa-si caute casa. Le gasesti oriunde, conteaza relatia care o ai cu "ea", punctul de vedere al fiecaruia, cand ea e la ea acasa, isi permite sa faca legile pentru tine acolo, tu nu intelegi ca e la ea acasa, si zici ca nu-si vede de treaba ei cand de fapt treaba ei este sa iti faca tie regulile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt,dar sunt cuminți ca au probleme psihice gen anxietate avansata sau depresie cronica, altfel nu prea mai găsești fete cuminți în ziua de azi, foarte rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e loc de venting pentru adolescenti singuri.

Oricum, sfatul meu e sa va traiti viata.
M-am amuzat teribil, cica:
"trebuie sa o rasfeti ca sa asculte de tine"
sau
"Femeile siau luat lumea in cap din cauza TV-ului"
dupa cum am citit niste comentarii de pe aici.

Apai nicio fata nu si-ar dori sa fie intr-o relatie cu cineva care sta pe forumuri si scrie ca tv-ul a distrus femeile si alte bazaconii.

E un cerc vicios: urasti femeile pentru ca nu te vor, iar ele nu te vor pentru ca urasti femeile.
Asta e cazul multor inceli de pe aici.
Insa ei ar trebui sa lucreze cu ei insisi, eventual sa faca niste terapie, sa-si gaseasca un hobby si sa nu mai fie misogini.
Iar fata va veni ea de la sine.
Incelii de pe aici nu realizeaza ca comportamentul lor e respingator si ca ura fata de femei e mecanismul invers de a le atrage.
Problema incepe din ei, din faptul ca isi proiecteaza insecuritatile pe altii si mereu e vina altora ca nu vor sa fie intr-o relatie cu ei. Da' chiar pe bune? Sunt 4 miliarde de femei in lume si toate au cate un cusur ca nu il vor pe el, pe incel.
Deci in concluzie, ei sunt prinsi intr-un cerc vicios de ura a femeilor si traiesc intr-o realitate distorsionata in care toata lumea are o problema in afara de ei.
Nu zic neaparat de cine a pus intrebarea, nu il cunosc personal.
Ci de inceli in general.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate.

| 120bulevard a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa zici ceva dar nu prea ti-a iesit, inspiri tipologia aia de adolescenta outcast cu tendinte feministe si in acelasi timp, misandriste, sustinatoare LGBT care sta in spatele clasei si citeste carti filozofice in format PDF cu gluga pe cap si da vina pe patriarhie pentru toate problemele societatii.

Omu' are dreptate, partial, chiar daca s-a exprimat intr-un mod mai meltenesc ca sa-i zicem asa. "Femeile siau luat lumea in cap din cauza TV-ului".

Si chiar asa e, nu ai nevoie de niciun studiu ca sa afirmi ca poligamia si relatiile poliamoroase se promoveaza, mai ales in spatiul social-media, spalarea pe creier se face in masa si asta duce la pierderea valorilor a unei relatii stabile si sanatoase... Mai ales in America si incet incet o sa ajunga si la noi, boala asta liberalista, esti considerat toxic daca vrei ca partenerul tau sa iti ofere respectul care ar trebui sa vina de la sine-inteles intr-o relatie. Intra tu putin pe Reddit daca stii engleza la un nivel intermediar si citeste majoritatea postarilor unde se dau sfaturi despre relatii si o sa vezi ca majoritatea relatiilor se destrama pentru ca lumea confunda libertatea cu libertinajul, ai mai pomenit tu o relatie serioasa unde se mai tine legatura cu un fost/fosta? Acolo iti sare lumea in cap daca nu esti de acord ca iubitul tau sa nu iasa afara cu inca 12 fete, singur, pentru ca denota lipsa de incredere si posesivitate, asta e la mintea cocosului, multi si-au luat-o in cap din cauza TV-ului si a social media-ului si nu ai cum sa negi asta.

Si la faza cu "incelii" dai dovada de misandrism bagandu-i pe toti barbatii care se opun conceptiei tale in aceeasi oala, sunt barbati cu principii de viata diferite care au trecut prin anumite experiente de viata care i-a facut sa aiba opiniile si principiile alea, faptul ca au o opinie si viziune diferita despre femei nu-i fac automat "inceli", vrei sa-mi spui ca Romania Fara Filtru e vreun incel, tinand cont ca are principii ca barbatii de mai sus? traducerea din engleza la incel e celibat involuntar si bag de seama ca nu te-ai interesat destul despre aceasta subcultura online alcatuita din barbati cu principii asemanatoare care in ciuda eforturilor depuse in a deveni oameni mai buni, nu reusesc sa-si gaseasca o partenera de viata si fac din treaba asta o obsesie care le afecteaza viata, asa ca nu poti sa ne zici tu noua ca toti barbatii care ti se opun conceptiei tale sunt inceli, pentru ca nu sunt toti inceli, fie sunt barbati care isi doresc ceva mai selectiv si mai serios, care nu sunt interesati de relatii casual de scurta durata fie sunt barbati care au reusit sa separe pietrele de diamante si sa gaseasca o partenera serioasa, cu care sa-si duca veacul, bineinteles.

| blairelovesmusic a răspuns:

Eu sunt una.
Le gasesti pe la facultăți laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Subscriu!

| Maraa345 a răspuns:

Pai le gasesti in curtea vecinului, normal ca sunt.

| Anonim67377882 a răspuns:

Alea cuminti sunt luate aproape toate si sunt in relatii serioase de mult timp.
Depinde cum iti e norocul.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Daca își văd de treaba lor, unde te aștepți să le vezi?
Și ce înseamnă "cuminte"?
Virgina la 30 de ani?!

| theoutcaste a răspuns:

Da, dar nu stau cu prosti, de obicei sunt studente, sunt deja luate si daca nu ar fi oricum nu le-ati vedea ca sunteti ocupati sa baliti dupa Geanina de la Superbet.

| theoutcaste a răspuns (pentru theoutcaste):

Si apropo, cuvantul cuminte nu e cel mai potrivit, majoritatea care vreti cuminti cautati de fapt mototoale si supuse, care se multumesc cu putin de la viata.

| Juliandra00 a răspuns:

Sunt, dar sunt rare fiindca de multe ori ajung ranite si incep sa se schimbe. Nu ai un loc fix unde sa te duci si sa gasesti aleasa, dar multe fete de genul citesc.