| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! M-am mutat într-o chirie la Iași și vreau să plec, după 2 săptămâni aveam de plată utilitățile! De exemplu dacă plec mi se poate întâmpla ceva? adică utilitățile se achită din garanție daca plec?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie da, utilitatile se platesc din garantie

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Și gen înseamnă că dacă contractul e de 12 luni înseamnă că din ele se plătesc utilitățile și restul garanției nu o mai vad înapoi

| suntserios a răspuns (pentru nyoentox2002):

In teorie proprietarul va folosi banii din garantie sa platesca utilitatile pe perioada cat ai stat acolo si diferenta ti o va returna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teai mutată la chirie boss nu la un castel.