| IoanaG18 a întrebat:

Bună seara. Acum ceva timp m-am mutat cu chirie, după o cearta mai aprinsa vor sa îmi ia toate lucrurile oferite de ei. Le poate lua cu politia dacă eu nu vreau sa le dau?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este cazul de politie, daca ti le-au dat de bunavoie, respectiv ca un cadou sau sa te folosesti de ele pe durata chiriei, este o problema civila si le pot lua fortat, cu executorul judecatoresc, numai dupa ce obtin o hotarare in acest sens.

| darrio2007 a răspuns:

Vor sa te faca sa nu pleci. De aici refuzul lor. Politia are treaba doar daca se lasa cu scandal.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Dupa o perioada de timp te vei intoarce la ei. Spui ca esti majora, cati ani ai? 18 ani si o luna?

| Lioana a răspuns:

Cine vrea sa-ti ia lucrurile?

| IoanaG18 explică (pentru Lioana):

Părinții mei. Toate lucrurile lor.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Pe ce motiv v-ați certat?