| Ioana_9332 a întrebat:

Salutare!
Stie careva daca pot trimite o scrisoare anonima prin posta, in alta tara? Adica sa nu scriu adresa mea, a expeditorului, ci doar a destinatarului? Nu-mi pasa daca ajunge sau nu la destinatie, dar se poate trimite anonima?

Răspuns Câştigător
| Roibu a răspuns:

Roibu Constantin Voluntar Posta Romana Raspunde:
Poti trimite o scrisoare fara a a se cunoaste destinataru dar va trebui s afolosesti Serviciul Post Restant adica:
Vei trimite scrisoarea pe Adresa Oficiului Postal uite un exemplu:
Expeditor: Post France
Destynatar: Popescu Adrei. Gabriel Adress: Postall Office Targu Muresi zip code 5200.
Iar numele Expeditorului nu se va cunoaste.
Cu siguranta va trebui sa platesti ceva acred ca intre o suma de 3-7 euro.

| Ioana_9332 explică (pentru Roibu):

Multumesc Roibu!

2 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Salutare.
Da, se poate: pur si simplu nu completezi datele expeditorului pe plic.winking