| Vally_9176 a întrebat:

Salutare tuturor. As avea si eu o intrebare. Daca m-am luat pe descursul verii sa alerg in fiecare dimineata si in curand ma voi duce si la sala as dori sa stiu cam ce ar trebui sa mananc ca sa beneficieze aceste doua antrenamente pe care doresc sa la practic. Totusi doresc sa punctez ca am si ceva probleme cu stomacul deci nu pot manca chiar orice gen alimente daunatoare vietii fiecaruia dintre noi. Daca ati putea sa imi spuneti si mie cam ce as putea manca dimineata, la pranz si seara sau daca ar trebui sa mananc ar fi perfect. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Lylia a răspuns:

Dimineata poti sa mananci Musli cu lapte sau cu ceai si fructe, la pranz poti manca niste legume, poti sa iti prepari o salata ca garnitura, cu carne de pui, iar seara poti sa mananci ceva usor, gen branza de vaca cu rosii... Poti sa mai mananci si intre mesele astea putin, poti lua fructe coapte, batoane cu cereale, covrigei, ce iti place tie si poti sa mananci! Si nu uita ca e indicat sa consumi foarte multe lichide!

| TipaSecsiii88 a răspuns:

Poi daca vei practica aceste doua sporturi si vrei sa ai grija si ce mananci ca sa nu punctezi gresit mancarea:ar trebui sa mannci multe fructe si cereale dimineata,la pranz ceva din legume:o salata de rosi,aredi unplut cu rosi,castraveti murati (si mai incet cu painea )etc.(in or ce caz multe legume ),seara ai putea manca ai putea face o exceptie si sa mananci si ceva mai 'bun' pentru stomacul tau cum ar fi niste cartofi fierti, mancare de crtofi o ciorbita (fara carne, adica numai legume) mancarica de legum! Succes! Fundita?