| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce credeti voi despre oamenii mincinosi si laudarosi, care e definitia acestor doua "virtuti"?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-mi plac deloc si cred ca sunt putin bolnavi, mai ales daca fac asta tot timpul si chiar fara nici un interes. Prefer adevarul, spus direct si in fata. Pana la urma ambii ajung sa traiasca intr-o lume iluzorie, mincinosul ajunge sa creada si el ce spune iar laudarosul sa se creada chiar asa cum spune, desi s-ar putea sa fie o diferenta mare fata de realitate. Numai bine!

| petruI a răspuns:

Oameniinculti si nesimtiti.