| Marian8373763 a întrebat:

Salut TPU, sunt Marian am 19 ani. Și am o mare problema, cel puțin pentru mine. Ok o sa trec la subiect, trăiesc împreună cu mama mea, cu fratele meu mai mic și fratele meu mai mare, cel mic are 13 ani și cel mare 27, camera mea nu are o ușă ce separa camera lui fratemiu de mine. Efectiv sunt in camera și pentru intimitate se pune o pătură de obicei, fratemiu mai mic doarme cu mama. Ok deci pe fratele meu îl cheamă Adrian și el a fost și este un mare fătălău, a plâns pentru o fata cu 7 ani mai mica ca el. A plâns undeva la 3-4 luni si nu vreau sa spun ca nu mi-e mila de el. Îmi e. Dar faptul ca asculta manele din alea de impăcare și suferă după una care era și proasta și urata, ii putea gura a rahat și avea dinții galbeni, pe lângă asta era copila pe lângă el. O luat-o când avea 16 ani și el 23 acum el are 27 și ea 19. Pt chestia asta ca el ca barbat"" ia o fata atât de mica pe lângă el. Nu pot sa simt un strop de afecțiune pentru el. Pt ca știu exact motivul pentru care a luat-o pe aia ca nu se uita niciuna de vârstă lui la el. Sta la maica-sa în casa, n-are mașina și nici bani. OK și de ceva timp a adus acasă o fata. Îmi e rușine sa zic câți ani are da ii mai mica ca mine. Sincer îmi vine sa sun politia când vad. Chiar vreau sa sun politia. Nu știu ce ma împiedică ok deci fata asta. Ba fraților. Nu judec pe nimeni da ii urata foarte. Cea de care spuneam înainte era prințesă pe lângă asta. PLUS CA ASTA fumează si n-am nimic cu ea da ii ff mica de ani și ma deprima sa vad asa ceva, cealaltă nu fuma. Și chiar puteai tine o conversație cu ea. Țin sa menționez ca fata asta cu care sta acum are obiceiul sa vorbească cu voce din aia si o subțiază. Chiar habar n-am. Îmi pare ca se preface sau poate chiar o avea un handicap. Dar problema e ca tușește oribil gen se aude tusea ei foarte deranjant și asta o ia în brate. Ii disturbing rău. Și treaba e ca eu deja sufăr de niște afecțiuni în legătură cu gatul. Și de când a adus-o poate doar am impresia dar îmi e mai rău, sincer nu suport pentru ca simt ca îmi invadează intimitatea aducând străini acasă. Nu e casa lui, dar ce credeți mama mea face preferințe între copiii ei și îl iubește pe el mult mai mult ca pe mine și nu ii zice nimic ca el la vârsta lui sta cu o fata asa mica și ma deranjează efectiv. La vârsta lui f***e copiii. ȚIN SA MENȚIONEZ CA n-am nici un ban în momentul de fata și nici un prieten unde ma pot duce. Mi-am mutat canapeaua afarabroken heart dar e frig. Eram obișnuit cu 27 de grade noaptea iar acum brusc s-au făcut 11. Din cauza faptului ca ma deranja cum o auzeam ca tușește și nimeni nu lua nici o măsură ca asta aduce străini bolnavi acasă. Cu el nu mai vorbesc de luni de zile de când ne-am certat odată din cauza ca i-am zis ca e fătălău și gen a sărit la bătaie ca m-am luat de el ca corupe puștoaice. De atunci nu ne mai vorbim. Dar chiar am nevoie de sprijin mental și de sfaturi care sa ma motiveze sa pot rezolva ceva. Sunt extrem de frustrat și nu știu ce sa fac. Găsirea unui job iese din plan fiindcă chiar nu am nevoie de asta acum. Iau tratament si doctorul mi-a zis sa nu mai muncesc pana nu mii se vindeca corzile vocale. Zic de acum ca nu ma pot forță sa vorbesc cu el pentru ca chiar îmi este asa scârbă de el și de ce face și ce a făcut. Ca efectiv nu ma pot uita la fata luibroken heart și mama mea il alinta și efectiv ii spune bebica ca cică el ii bebele ei... Sare 27 de ani. Și mie nu mi-a zis odată o vorba frumoasa sau nici măcar la mulți ani. Ce sa facbroken heart(... Sunt disperat pentru ca ma simt în minoritate nu simt ca am nici un fel de putere autoritaria.

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Până la urmă câți ani are fata? Poate chiar îl rezolvă Poliția...

| Marian8373763 explică (pentru supadeceapa):

15, A mințit o pe mama ca are 17

| Marian8373763 explică:

Nu am...