| Ianna33 a întrebat:

Societatea NU ne vrea inteligenti. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| vlad91 a răspuns:

Societatea nu ne vrea inteligenti ca sa vedem toate tertipurile... care are tupeu sa ridice capu si sa inceapa sa spuna in gura mare adevarul gasesc ei motive sa ii inchida gura... oricum suntem un popor inteligent dar nu avem conducatori... daca ar fi cineva sa conduca tara asta ca lumea nu ne-am confrunta niciodata nici cu criza nici cu nimic din simplul motiv ca suntem un popr inteligent... dar se fura mult si cum spune vorba aia pestele de la cap se-mpute... se fura mult incepand cu presedintele si guvernul...

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Societatea suntem noi.

| xibalba a răspuns:

Nu, ne vrea inteligenti si prosti in acelasi timp. Inteligenti sa facem treaba si prosti, adica sa acceptam salarii mizere. Asta vor ei.

Janina
| Janina a răspuns:

Daaa, am descoperit asta inca de cand am intrat in liceu, iar acum ca sunt la facultate observ ca lucrurile se agraveaza...intram prosti si iesim si mai prosti laughing

| danutzsan a răspuns:

Nu stiu daca societatea nu ne vrea inteligenti, dar in decursul istoriei sunt citiva conducatori si dictatori care urau oameni inteligenti. Astazi se pare ca prostia este la rang de virtute. Pacat

| Marii a răspuns:

Societatea e geloasa pe cei inteligenti laughing
Eu vad ca prostia e la moda.

| r8driver a răspuns:

Nici eu nu vreau societatea...

| mhann a răspuns:

Nu are importanzta cum ne vrea societatea. Suntem, sau nu suntem inteligentzi. E un dat genetic.
Educatzia si nivelul de cunostintze sunt pe masura efortului fiecarui individ.

Incet, incet scoala pierde teren in fata netului ca sursa furnizoare de cunostintze. Evident, accesand mai des site-urile corespunzatoare si mai putin cele de divertisment... happy
Prin urmare nimic si nimeni nu ne opreste sa fim competitivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o societate nu isi doreste populatie desteapta, atunci conducatorii pentru ce sunt alesi? ei sunt desteptii alesi.