| RAY a întrebat:

Societatea promoveaza ipocrizia la maxim, de ce trebuie sa purtam mereu masti dar sa avem asteptari de sinceritate de la alti?

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce treaba are una cu alta?

| RKBlue a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca era la figurat...
Dar Jesus *** Christ!, poate purtatul mastilor e ipocrizie.
Eu vreau sa nu trebuiasca sa port masca, ca sa nu fiu ipocrit. laughing

| RAY explică (pentru RKBlue):

E la figurat, nu are legatura cu mastile

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu ma refer la masti baieti la propiu si la figurat

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Concret la ce te refereai?

| Mosotti a răspuns:

Pai nu trebuie sa facem asa, eu daca port masca nu pot avea pretentia ca altul sa fie sincer, e aberant.
Astia care poarta masti dar au pretentia la sinceritate, o fac pentru ca vor doar sa aiba ei avantaje fara sa ofere nimic, nu merge.
Eu unu sunt sincer in general si de aia am pretentia la acelasi lucru, sunt sincer ca nu am nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drimmero are dreptate, Masca o purtam ca asa spune legea indiferent daca ne pasa sau nu de corona.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

E la figurat, nu are legatura cu mastile

bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să porți măști, tocmai când o faci ai eșecuri cu persoanele, poartă măști pentru că la fel faci și tu cu ei, sinceritatea și onestitatea etc etc întotdeauna sunt baza unei relații de lungă durată.
Cine nu prea are succes in dragoste suferă de disonanță cognitiva, si CE e ingrijorator sunt cam multi pe aici.

| EcceHomo a răspuns:

Mie-mi spui? Am fost azi să pup moaștele sfintei Parascheva, și, la întrare, mi-au cerut buletinul. happy
Ipocrizie la maxim, ai dreptate.

| Drimmero a răspuns (pentru EcceHomo):

Abonamentul de credincioasa nu ti s-a cerut? fara misto intreb

| EcceHomo a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, dar m-au întrebat dacă merg pentru prima oară la pupat și dacă am ceva simptome de gripă.(m-au ginit că nu am prea pupat ).
Am zis:da, moaște pup întâia oară!
Am întrat cu un prieten de prin zonă, nu aveam nici viză de flotant pe Iași. happy

| Drimmero a răspuns (pentru EcceHomo):

Pai ce, iti trebuie flotant sau buletin de Iasi pentru pelerinajul de acolo sau e doar o situatie speciala pentru pandemie?
Daca ma crezi, nu am fost in viata mea la moaste, pelerinaje, habar nu am ce se intampla acolo, daca m-as duce m-as uita ca curca in lemne ca nu stiu ce trebuie sa fac, mai ales ca se calca in picioare pentru ca toti vor sa fie primii. Ce-ti veni sa te duci?

| EcceHomo a răspuns (pentru Drimmero):

Da, ai nevoie de buletin de Iași pentru pupătură asta.
Eh, am fost rea și, dacă nu pup, nu ma iartă domnul.winking