| Ingrid16V a întrebat:

"Spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti!"ce parere aveti despre acest proverb?sad
happy

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Gasca te strica.Nu in toate cazurile dar in 80%, da. Daca esti un copil bun si ai nimerit intr-un anturaj prost, normal ca incepi sa te schimbi.Toata munca parintilor de acasa, toata educatia primita o dai la o parte pentru a fi cool.Chiar daca asta inseamna sa fumezi, sa bei, sa iti faci un prieten de teama ca ramai fata batrana la 14 ani, ca mai apoi sa ti-o tragi cu el motivand ca toate prietenele tale nu mai sunt virgine
Pacat de copii astia. Dar inca si mai mila imi e de parintii lor. Oamenii nu au avut nicio vina ca la primul contact cu viata aripile pe care le-au creat pentru copii lor au cazut

3 răspunsuri:
| ank a răspuns:

Stii cum e...cine se aseamana se adunawinking
ce vrei mai sugestiv de atat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai tampit proverb. Daca tu stii cine esti, nu te schimba anturajul nici cu slijbe.