| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie plz...niste locuri unde poti exersa parkourbatting eyelashesbig grin

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

In parc, pe orice banca, pe orice scari, pe orice balustrada...
A, sa ai grija de capsorul tau.

5 răspunsuri:
| liliana83 a răspuns:

In padure te poti agata de toate crengile. e mai liber. cladirile sau parcurile nu-s de acest joc. ai mare noroc, ca nu esti fata mea. ce parkour ti-as arata eu. daca esti fata mergi la gimnastica la altceva nu la spanzurat prin toate locurile. totusi esti fata nu e pentru tine acest joc.

| Bloo2 a răspuns:

In ce oras esti ?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la parkour este cale lunga. Cu un corp rigid nu poti sari nici peste o gaina. Daca vrei cu adevarat sa practici parkour te sfatuiesc sa incepi cu gimnastica acrobatica, sub indrumarea unui instructor. Cand mobilitatea corpului tau va excela vei putea incepe antrenamentele pentru parkour. Altfel, este ca si cum un afon total ar incerca sa sustina un concert in compania Filarmonicii din Boston. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In parcuri de obicei poti sa faci parkour in politehnica sau la palatul copiilor mhai pozi dar ai grija nu prea e pentru fete sportul asta

| MrDaNtE a răspuns:

Eventual un loc parasit, o cladire veche, dar cat de cat sigura, statui, ziduri orice depaseste 2m...
cel ce zice ca trebuie sa faci mai intai gimnastica se inseala amarnic... e FREE RUN, il inveti singur si mobilitatea si dexteritatea ti-o capeti pe parcurs, odata cu loviturile, vanataile, juliturile, oasele rupte, experienta s.a.winking
Nu lasa pe nimeni sa te descurajeze daca asta vrei sa faci cu adevarat ca un hoby, dar ai grija totusi, chiar daca este free laughing
impreuna cu prietenii mei fac parkour de 3 ani si inca simt ca nu sunt pregatit si nu am acea incredere in mine, dar... prietenii conteaza enorm big grin
BAFTA!