| AlexDorinel a întrebat:

Stau și ma întreb dacă în 10-20 de ani va mai sta cineva în blocurile comuniste făcute de Ceaușescu?

Dacă v-ați plimbat prin tara ați văzut sigur ca s-au construit masiv blocuri în ultimii 2 ani. Pentru cine... mea le construiește pe astea? Populatia scade oricum... sa și le pună în cap.

Voi ce părere aveți?

18 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Normal ca va sta multa lume in blocurile lui ceausescu, sunt f bine facute si teapene, nu prea cat asa usor la cutremur.
Astea noi cad poate, ca s-au facut doar pentru profit de proasta calitate, in loc sa-ti bage bara de 8 iti baga de 6 ca sa coste mai putin si sa aiba profit mai mare, pai am eu prieten agent de vanzari care vinde materiale de constructii si stie sigur.

| Sofer a răspuns:

Mai rezistente si mai bune.

| J0B0MAT a răspuns:

Majoritatea blocurilor comuniste sunt mult mai rezistente decât ce se face acum. Renovate arată foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AlexDorinel):

Not true. Știu și cunosc.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu mai spune idiotenii. Te pricepi tu la asa ceva?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Blocurile din vremea lui Ceaușescu sunt făcute din beton armat cu pietriș și plasă de Buzău. Au termen 100 de ani de rezistență.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, cel puțin eu voi sta. laughing e rezistent și nu are sens sa schimb apartamentul aiurea. Blocurile noi s-au construit pentru ca unii din mediul rural s-au mutat la urban cu jobul ca sa nu mai facă naveta. Au și alea destui cumpărători.

| 19flo79 a răspuns:

Inca 50 de ani vor fi locuite majoritatea... happy

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns (pentru AlexDorinel):

laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Vorbesti prosti. Cine-si permite sa dea sute de mi de euro pe un apartament nou? Cei 40% cu salariul minim pe economie?
Si cate blocuri se construiesc? Tu chiar esti dus cu pluta si nu stii nimic. Crezi ca daca se constuiesc 10 blocuri intr-un an intr-un oras se muta populatie de cateva zeci de mii in acelea? Cat de idiot poti sa fi. Te bagi si tu in discutii ca musca in c.ul calului.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Iara vorbesti prosti. Majoritatea scei cu salariu minim sunt tineri. Cum poti fi atat de idiot si sa nu te documentezi?

| alexandradlr a răspuns:

Poate o sa crească populația. Le face pentru ca blocurile de pe timpul lui Ceaușescu se prăbușesc încet la câte un cutremur.

| Mosotti a răspuns (pentru alexandradlr):

Nu cade nimic, alea-s mai bine facute decat astea noi. Alea erau bine facute ca le era frica de puscarie la aia, si nu se facea pentru profit.
Astea noi sunt proaste multe din ele ca sa coste mai putin si sa ia profit mai mare.
Deci nu m-as muta intr-un bloc nou.

Alea ceausiste mai tin 40-50 ani, au garantie 100 ani.

| Anonimboy17year a răspuns:

Le construiesc acum, cu materiale mai ieftine, ca pe viitor profitul sa fie mai mare

Răspuns utilizator avertizat